Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   4/10 °C
 
 
    KKTC'de Meteoroloji Fırtına ,Yağmur ve Soğuk Hava İçin Uyardı  
 
    Halil Polat :2022 Benim Yılım Olacak  
 
    Minikler, evlerinde “enerji dedektifi” Olacaklar  
 
    YEŞİLAY'ın “Renklerini Yeniden Kazananlar” kitabı ile umut dolu hikâyeler  
Erdoğan, New York’ta,TÜRKEN Vakfı yemeğinde konuştu
Erdoğan, New York’ta,TÜRKEN Vakfı  yemeğinde konuştu
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York’ta, TÜRKEN Vakfı geleneksel yemeğine katıldı.
 
23 Eylül 2019 Pazartesi - 22:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRKEN Vakfı geleneksel yemeğinde yaptığı konuşmada, “Türkiye’yi, dost ve kardeş coğrafyaların öğrencileri için adeta bir eğitim-öğretim üssü hâline dönüştürdük. Türkiye Burslarıyla ve kendi hesabına okuyan 168 bin misafir öğrencimiz var. Hedefimiz, ülkemizdeki misafir öğrenci sayısını 350 bine çıkarmaktır. İnşallah böylece, dünyada en çok misafir öğrenci barındıran ilk 5 ülke arasına gireceğiz” dedi.
Yemekte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir yıllık aranın ardından tekrar TÜRKEN Vakfı’nda bulunmaktan duyduğu bahtiyarlığı ifade ederek, salonda sadece Türkiye’den değil, farklı ülkelerden öğrencilerin bulunmasından mutlu olduğunu söyledi.
“TÜRKEN’e, medeniyetimizdeki köklü vakıf geleneğinin Amerika Birleşik Devletlerindeki temsilcisi olarak bakıyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vakfın çalışmalarıyla iftihar ettiğini ve başarı grafiğini daha da yükseğe taşıyacağına inandığını kaydetti.
“GENÇLERİN FARKLI SAHALARDA KENDİLERİNİ YETİŞTİRMELERİ ÖNEMLİDİR”
Dünyanın farklı ülkelerinde Türkiye’ye eğitim ya da gezi için gelen öğrencileri, o ülkelerdeki temsilciler olarak gördüklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim ve öğretime çok önem verdiklerini, gençlerin, asıl ilgi alanları yanında, dil eğitiminden sosyal kalkınma projelerine, siyasetten sivil toplum faaliyetlerine kadar çok farklı sahalarda kendilerini yetiştirmelerinin önem arz ettiğini bildirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, günümüzde tek bir alanda uzlaşmanın belli meslek grupları dışında değerini yitirdiğini, hem kendi konusunu iyi bilen hem de hayatın farklı alanlarında çalışmalar yapan insanların rağbet gördüğünü ifade etti.
Devlet olarak tüm gençlerin eğitim-öğretim ortamını iyileştirmenin mücadelesini verdiklerini, son 17 yılda Türkiye’de eğitim-öğretim altyapısını adeta baştan sona yenilediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 76 olan üniversite sayısını 206’yı çıkardıklarını, akademik kapasiteyi güçlendirdiklerini aktardı.
“Tek tipleştiren, formatlayan, genç dimağların hayallerini karartan bir eğitim modeli yerine, daha özgürlükçü, daha yenilikçi, reformist bir modele geçmiş bulunuyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda resmî kurumların burslarıyla yurt dışında lisansüstü, doktora ve post doktora çalışması yapan bin 600 civarında Türk öğrenci bulunduğunu, gönüllü kuruluşlar, iş adamlarının desteklediği öğrenciler de dikkate alındığında bu sayının 3 bine yaklaştığını açıkladı.
“HEDEFİMİZ, ÜLKEMİZDEKİ MİSAFİR ÖĞRENCİ SAYISINI 350 BİNE ÇIKARMAKTIR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi, dost ve kardeş coğrafyaların öğrencileri için adeta bir eğitim öğretim üssü hâline dönüştürdük. Türkiye Burslarıyla ve kendi hesabına okuyan 168 bin misafir öğrencimiz var. Hedefimiz, ülkemizdeki misafir öğrenci sayısını 350 bine çıkarmaktır. İnşallah böylece, dünyada en çok misafir öğrenci barındıran ilk 5 ülke arasına gireceğiz” dedi.
TÜRKEN Vakfı’nın New York Manhattan’da inşaatı devam eden 200 öğrenci kapasiteli yurdunun tamamlanmasıyla Türk ve yabancı öğrencilerin daha iyi şartlara kavuşacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM’nin karşısına inşa edilen Türk Evi’nin de tamamlanmasıyla ABD’deki Türk toplumunun müstesna bir mekâna sahip olacağını söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 Eylül-2021 Eylül dönemini kapsayacak BM 75. Genel Kurul Başkanlığı görevine İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır’ı aday gösterdiklerini yineleyerek, “Birleşmiş Milletler de ilk defa Türkiye’nin böyle bir temsili yakalaması da bizleri ayrıca mutlu edecektir, memnun edecektir. Burada böyle bir icrai faaliyette bulunmak inanıyorum ki bizim için ayrı bir onur vesilesi olacaktır” şeklinde konuştu.
“AKLINIZI VE KALBİNİZİ BİRİLERİNE ASLA KİRAYA VERMEYİNİZ”
Gençlere “bir insanı güçlü yapan, büyük yapan düşünceleridir” tavsiyesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsan hayal kurabildiği müddetçe vardır, canlıdır, diridir. Hiç kimsenin hayallerinizi çalmasına, cesaretinizi örselemesine asla müsaade etmeyin. Buradaki tüm genç kardeşlerimin hayata bu pencereden bakmasını, özgüven sahibi olmasını, kendisini geleceğe bu şekilde hazırlamasını bekliyorum. 15 Temmuz gecesi kendi milletine bomba yağdıran mankurtlar gibi aklınızı ve kalbinizi birilerine asla kiraya vermeyiniz. Bizim inancımızda zulme rıza zülümdür. Bizim için zalimin de mazlumun da kimliğinin bir ehemmiyeti yoktur. Siz genç kardeşlerimin bu şuurla hareket edeceğine, ülkemizin “Dünya 5’ten büyüktür” bayrağı altında sürdürdüğü hak ve adalet mücadelesine destek olacağına inanıyorum.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin her birinin başarısını önemsediklerini, değer verdiklerini yineleyerek, “Sizlerin iş hayatında, sosyal hayatta, akademide, bilimde, sanatta, sporda, siyasette elde edeceği başarılar, hem gençlerimize örnek olacak, hem de gelecek kuşakların önünü açacaktır. Bunun için çalışmalarınıza yorulmadan, azimle devam etmenizi istiyorum. Türkiye ile ABD arasında yalnızca bir köprü oluşturmanızı değil, ABD’de de bir köprübaşı haline gelmenizi arzu ediyorum” dedi.
ABD’de geçmişten beri Türkiye aleyhine faaliyet gösteren pek çok lobi olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ üyelerinin de Türkiye ve ABD ilişkilerini zehirlemek, Müslümanlar arasında fitne çıkarmak için yoğun bir gayret içinde olduğunu vurguladı.  
“FETÖ’NÜN İPLİĞİNİ, TÜM DÜNYADA PAZARA ÇIKARMAKTA KARARLIYIZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz 15 Temmuz gecesi 251 insanımızı şehit eden, 2 bin 193 vatandaşımızı da yaralayan bu örgütün ipliğini tüm dünyada pazara çıkarmakta kararlıyız. Pensilvanya’daki şarlatan başta olmak üzere, tüm katillerden ve azmettiricilerden işledikleri cürümlerin hesabını yargı önünde tek tek soracağız. Örgüt elebaşı ve diğer teröristlerin ülkemize iadesi için Adalet ve Dışişleri Bakanlıklarımız yoğun bir diplomasi devam ediyor. Sizlerden de bu örgüte karşı uyanık olmanızı, FETÖ’cü alçakların gerçek yüzünü her platformda muhataplarınıza anlatmanızı istiyorum” şeklinde konuştu.
Gençlere olan güvenini yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her biriniz inşallah çok önemli görevlere gelecek, ülkenize, İslam âlemine ve hatta tüm dünyaya yön vereceksiniz. Ben bu salonda geleceğin bakanlarını, devlet ve hükümet başkanlarını, siyasetçilerini, sanayicilerini, sporcularını, sanatçılarını, inşallah Nobel ödülleri alacak bilim adamlarını görüyorum. Burada eserleriyle, çalışmalarıyla ülkelerine ve insanlığa hizmet edecek gönül erlerini görüyorum” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin teknolojide, inovasyonda, bilişimde çığır açacak projelere imza atacaklarına olan inancını dile getirerek, İstanbul’da gerçekleştirilen TEKNOFEST’i anımsattı ve “TEKNOFEST İstanbul dünyada bir numara oldu, katılım itibariyle 1,5 milyonu aştı. Sonunda bütün trenle taşımacılığı kapadılar, zira artık alana girmek mümkün değildi. Demek ki istenince, azmedince oluyor. Bu da İstanbulumuzda gerçekleşti” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, programı düzenleyen TÜRKEN Vakfı yöneticilerine teşekkür ederek, konuşmasını tamamladı.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Thomas Cook İflasıyla İlgili Turizm İşletmeleri İçin Kredi Destek Paketi
 
Thomas Cook Müşterisi 8 bin yolcu Güney Kıbrıs'ta mahsur kaldı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de
​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 74. ...
Erdoğan, Moskova'daki MAKS-2019 Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı'nda
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Srebrenitsa Soykırımı kurbanlarını anma törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Saraybosna'da ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Halk Cumhuriyeti’nde
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî temaslarda bulunmak üzere gittiği ...
 
 
Erdoğan, Kyoto’da "Hazineler ve Osmanlı İmparatorluğu’nda Lale Geleneği" sergisini ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Japonya'nın ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya’nın Osaka kentinde gerçekleştirilen, ...
Cuhurbaşkanı Erdoğan Japonya'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere ...
ABD'den İran'a Yeni Yaptırımlar
ABD Başkanı Donald Trump, İran'a yönelik yeni ekonomik yaptırımların ülkenin ...
 
 
Hong Kong'da Suçluların Çin'e İade Protestosu Sürüyor
Hong Kong'da suçluların Çin'e iadesine ilişkin tartışmalı yasa tasarısına ...
Başkan Trump'dan Boris Jonson'a Destek
ABD Başkanı Trump: Boris Johnson Muhafazakar Parti'ye mükemmel bir lider olur
ABD Uçak Gemisini Orta Doğuya Göndererek İran'ı Uyardı
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, İran'a "net ve kesin" bir mesaj ...
ABD ve Rusya'dan karşılıklı 'Venezuela'ya karışma' uyarıları
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro muhalif lider Juan Guaido'nun ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
YEŞİLAY'ın “Renklerini Yeniden Kazananlar” kitabı ile umut dolu hikâyeler

YEŞİLAY'ın “Renklerini Yeniden Kazananlar” kitabı ile umut dolu hikâyeler

  Hoş Geldin 2022 ,Birlikte Başaracağız.
 
  HOŞ GELDİN 2022 Şiirim ve İnsanlık
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
HOŞ GELDİN 2022 Şiirim ve İnsanlık
 
Mehmet Kesim
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
Kademeli Açılımlar
 
Reşit KESİM
 
 
Hoş Geldin 2022 ,Birlikte Başaracağız.
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya