Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   8/12 °C
 
 
    Rektör Özlenen Özkan, Salı Grubu’nun konuğu oldu  
 
    Olumsuz Hava Şartları KKTC'de Ercan'dan Uçuşları Etkiliyor  
 
    Turizmin Başkenti Antalya'da Kar Heyecanı Yaşandı  
 
    İşte Farkımız ,KKTC Seçimlerinde Mehmet Kesim'in Yazdıkları Bir Bir Çıktı  
Kılıçdaroğlu: İçişleri Bakanlığı Yolsuzluk Mezarlığı
Kılıçdaroğlu: İçişleri Bakanlığı Yolsuzluk Mezarlığı
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığının Sayıştay tarafından soruşturma izni verilmesi talebiyle gönderdiği kaç dosyaya izin verdiğini merak ettiğini belirterek, ''İçişleri Bakanlığı yolsuzluk mezarlığıdır, tüm yolsuzluklukları biliyorlar ama dosyaları açtırmıyorlar'' iddiasında bulundu.
 
9 Ocak 2011 Pazar - 12:56

Kuşadası Sealight Oteli'nde sivil toplum örgütü temsilcileri ve basın mensuplarıyla kahvaltıda biraraya gelen Kılıçdaroğlu, soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, bir katılımcının AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan'ın ''Hizbullah üyelerinin salıverilmesinin arkasında Yargıtayın bulunduğunu, gelecek seçimin derin devlet ile AK Parti arasında geçeceği'' yönündeki iddialarının hatırlatılması üzerine, ilgili yasa teklifini getiren, yasalaştıran ve sonucuna katlanması gerekenin AK Parti olduğunu söyledi.
    
AK Parti'nin cezaevinden tahliyeler konusunda suçlu aramaya başlayarak, önce Yargıtayı, ardından da Danıştayı suçladığını savunan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
    
''Kamuoyu vicdanı rahatsız, o zaman suçlu aramaya başladılar. Yargıtaya saldırdılar, Yargıtay Başkanı açıklama yaptı. Baktılar tutmuyor, Danıştaya saldırdılar. Son derece makul bir açıklama yaptı. 'Hakim ve savcı alacaksanız, sınavları objektif yapın, torpil yapmayın' dedi. Oradan da ekmek çıkmayınca bir başka üyeleri, belki hatırlarsınız, 'Şimdiye kadar onlar bizi fişliyordu, şimdi de biz onları fişliyoruz' diyen milletvekili. Topu nereye atacak? Hiç kimsenin yanıt veremeyeceği bir yere atacak. Nedir o yanıt? Yargıtay bu kararı bilinçli verdi çünkü önümüzdeki seçimlerde AK Parti ile derin devlet hesaplaşacakmış. Hangi derin devlet, kozmik odasına girilen derin devlet mi? AK Parti, bu ülkenin neresine girmedi? Telefonlarımız dinleniyor, bütün sırlarımızı biliyor. Kozmik odalara giriyor. İstediği hakimi, savcıyı, valiyi istediği yere atıyor, beğenmediği televizyon kanalını artık kapatacak, yetkiyi Başbakana verdiler.
    
Allah aşkına kim, nereden kendisini rahatlatmak için gerekçe arama çabasına giriyor. 'Derin devlet' dediler, şimdi bir kişi çıkıp 'derin devlet diye bir şey yok, biz derin devletiz böyle bir amacımız yok' diyemeyecek. Eğer derin devlet olarak onu kastediyorlarsa MGK orada. MGK'nın Başkanı da Sayın Cumhurbaşkanı, onu da seçen AK Parti. Kimden bahsediyorlar? AK Parti bu süreçte ülkeyi ne kadar kötü, beceriksizce yönettiğini göstermiştir. Kamuoyu vicdanı bundan rahatsızdır. Bu rahatsızlığın faturasını sağa sola kesmesinler, kesilen fatura AK Parti'nin yakasına yapışmıştır.''
 
-KAYSERİ'DEKİ İDDİALAR-
 
Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin hiçbir engel olmamasına rağmen 8 yıldır yargıda reform yapmadığını, bunun arkasında AK Parti'nin yargıyı ele geçirme amacının yattığını ileri sürdü.
    
Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
    
''Şimdi yargıyı ele geçirdiler. Foyaları çıktı ortaya. Bundan sonra daha fazla çıkacak. Yargıyla AK parti arasında işbirliğini de nasıl işbirliği yaptıklarını da göreceksiniz. Önümüzdeki süreçte insanların nasıl mağdur edilip haksız yere mahkum edildiklerini de göreceksiniz, yandaş yargıçları, savcıları, baskıları göreceksiniz. O baskılar artacaktır. AK Parti kendisini, iktidardan gitmeyecek şekilde programlamış bir partidir. Gitmemek için her tür baskıyı ve şiddeti uygulayacaktır.''
    
Baskı nereden gelirse gelsin tüm baskılara direneceklerini, bu ilişkilerin tamamını ellerinden geldiği kadar kamuoyu önüne koyacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, Kayseri olayında da dosyanın savcı, vali ve belediye destekli olarak kapatıldığını ileri sürdü.
    
İçişleri Bakanına, Sayıştayın soruşturma açılmasını isteyerek Bakanlığa gönderdiği kaç dosya için soruşturma izni verdiğini sorulması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Tam bir kapalı kutu. İçişleri Bakanlığı yolsuzluk mezarlığıdır. Tüm yolsuzluklukları biliyorlar ama dosyaları açtırmıyorlar. AK Parti eşittir yolsuzluk. Yargı süreci de kullanılarak, tüm bunların tamamını örtbas etmek istiyorlar, af kanunları çıkarıyorlar. Sanmayın ki gariban vatandaş için çıkıyor. Kendi yandaşları için çıkarıyorlar. Kendi dosyalarını çıkarmak için çıkarıyorlar. İlk vergi barışı çıktığı zaman bundan yararlanan Recep Tayyip Erdoğan'dı, onun şirketleriydi'' diye konuştu.
    
Kayseri'de bazı sivil toplum örgütlerinin gazete ilanı vermelerini de eleştiren Kılıçdaroğlu, ''Kayseri Barosu susuyorsa o, olaya ortak demektir. Orada hukukçular, avukatlar varsa gidip adam gibi dosyalara bakmaları lazım. Orada parayla insanları bir araya getirip gazetelere ilan verecekler; bunlar tutmaz, ahlaki değil. Onun altına imza atan sivil toplum kuruluşları kendilerine dönüp baksınlar. Onlara sivil toplum denmez, onlara iktidar yandaşı sivil toplum denir. Siyasi otoritelerden bağımsız düşüneceksiniz. Gitsinler kendilerini kapatsınlar, AK Parti'nin yan kuruluşu olarak açılsınlar. Daha saygın bir konumda olurlar'' dedi.
    
Kılıçdaroğlu, salıverilen Hizbullah üyelerine hapiste internet kullanma imkanı sunulduğu iddiasıyla ilgili soru üzerine ise ''Ne görüşünü söyleyeyim. Mustafa Balbay'a daktilo vermezsiniz, ötekine interneti serbest bırakırsınız'' dedi.
 
-RTÜK YASASI-
 
Bir katılımcının yeni RTÜK Yasası ile Başbakanlığa televizyon kanallarını kapatma yetkisinin de verildiğini, konu hakkında ne düşündüğünü sorması üzerine Kılıçdaroğlu, bunun demokratik bir ülkede kabul edilemeyeceğini ancak demokrasi askıya alınmış bir ülkede verilebilecek bir yetki olduğunu ifade etti.
    
Başbakan'ın bundan böyle 24 saat televizyon izleyerek beğenmediği haber ya da dizi olursa kanalı kapatacağını iddia eden Kılıçdaroğlu, ''Bu yetki az, radyoları da dinlesin. Zaten vatandaşın telefonlarını dinliyorlar. Şimdi sıra geldi televizyon kanallarına. Bu faşizme giden yolda AK Parti'nin uyguladığı bir politikadır. Hiçbir demokraside açıklanacak bir tablo değildir. Nasıl anlatırız biz bunu dünyaya. Bakalım onlar nasıl anlatacaklar?'' diye konuştu.
    
Kılıçdaroğlu, dizilerle ilgili belli çevrelerin şikayetlerinin olabileceğini ancak hakaret içermediği sürece her tür düşünceye saygı gösterilmesi ve yasakçı bir anlayışla yola çıkılmaması gerektiğini de kaydetti.
    
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir öğrenci konseyi temsilcisinin ''CHP İktidarında öğrenciler için ne gibi değişiklikler olacak?'' sorusu üzerine öğrencilerin şiddete başvurmadan, cam çerçeve indirmeden tüm düşüncelerini özgür biçimde dile getirmesinden yana olduklarını, ODTÜ'lü öğrencilerin uzun eşek oynarken verdiği mesajın zihinlerde kaldığını, bu tür eylemlerin kamuoyu desteğini alacağına inandığını belirtti.
    
Kılıçdaroğlu, ''YÖK'ü kaldıracaklarını, üniversiteleri özerkleştireceklerini, öğrencilerin yurt sorununu çözeceklerini ve üniversite yönetimlerinde temsili sağlayacaklarını'' söyledi.
    
Bir soru üzerine Başbakan Erdoğan'ın Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'nun sözlerine gereken yanıtı veremediğini, Türk ordusunun Kıbrıs'ta işgalci olmadığını belirterek, ''Başbakan'ın sessiz kalmasını, doğrusunu isterseniz yediremedim. Bahçeli hangi gerekçeyle yeterli görüyor, bilmiyorum'' dedi.
    
Kuşadası Limanı'nda yargı kararlarına rağmen yıkımın engellendiğinin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, Danıştay kararına rağmen alt mahkeme kararıyla yıkımın engellenmesinin ''bir garabet olduğunu'', bunun ortadan kaldırılması için HSYK'ya gereken başvurunun yapılacağını, konuyu takip edeceklerini söyledi.
    
Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün, CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Umut Oran, Alaattin Yüksel ve Sezgin Tanrıkulu ile İzmir ve Aydın milletvekilleri de katıldı.
    
Toplantıda, DSP Söke ilçe yönetimi, CHP'ye geçtiklerini açıkladı.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Polisle Tartışan Baba Oğul Gözaltına Alındı
 
İsrail’e ‘Yıkım’ Tepkisi
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Jaguarlı Öğrencinin Görevine Son Veriliyor
Cumhurbaşkanı Gül’ün öğrenci temsilcilerine verdiği yemeğe Jaguar marka ...
Ceyhun’dan Merkel Uyarısı
Avrupa Parlamentosu eski milletvekili Ozan Ceyhun, 11 Ocak'ta Güney Kıbrıs'a ...
Buz Tutan Haliç Köprüsü’nde 8 Otomobil Birbirine Girdi
Hava sıcaklığının en az seviyeye düştüğü saatlerde buzlanan Haliç Köprüsü'nde ...
5. Kattan Düşen İnşaat İşçisi Hayatını Kaybetti
Adana'da inşaat halindeki binanın 5. katında el arabasını tutmaya çalışırken ...
 
 
Avrupa’nın En Büyük Gemisi Marmaris’te
Dünyanın en büyük yolcu gemilerinden Msc Cruises firmasına ait 'Splendida', ...
Mehmet Kesim: Byturco Kazanç Kapısı Neler Getiriyor
Byturco.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Kesim, 2011 yılında medya sektörünün ...
Erdoğan: Dedem Sarıkamış’ta Şehit Düştü
Başbakan Erdoğan, Sarıkamış şehitleri için yapılan kardan heykellerin ...
Arınç: Gazetecilere Hizmet Pasaportu Verilecek
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, görev nedeniyle yurtdışına ...
 
 
2011’in En Büyük Riskini Açıkladı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye'nin global anlamda karşı karşıya ...
CHP’de Şok Gelişme...
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek ani bir kararla ...
Otomobil köprüden uçtu
Şanlıurfa'da bir otomobilin köprüden uçması üzerine, 3 kişi ağır şekilde ...
Şanlıurfa’da 80 Kişi Yemekten Zehirlendi
Şanlıurfa'da bir yemek fabrikasından gelen yemekten zehirlenen yaklaşık ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Turizmin Başkenti  Antalya'da Kar Heyecanı Yaşandı

Turizmin Başkenti Antalya'da Kar Heyecanı Yaşandı

  Hoş Geldin 2022 ,Birlikte Başaracağız.
 
  KKTC 2022 Seçimlerinde Sonuç Ne Olur?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
KKTC 2022 Seçimlerinde Sonuç Ne Olur?
 
Mehmet Kesim
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
Ve Son Söz Seçmende
 
Reşit KESİM
 
 
Hoş Geldin 2022 ,Birlikte Başaracağız.
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya