Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   8/12 °C
 
 
    Antalya'da Bir Günde Serkan Bayram la İki Buğday Tanesi Rüzgarı Esti  
 
    BARÜ'den bir yeni buluş daha : İHA’lar için Otomatik Batarya Değiştirme Sistemi  
 
    Konyaaltı Belediye Başkanı Esen’den sürpriz proje müjdesi  
 
    Akdenizli Yabancı Öğrenci Temsilcileri Vali Yazıcıya Konuk Oldular  
Kurultay’dan Fırsat Bulup da Halkın İçine Giremeyenler Var
Kurultay’dan Fırsat Bulup da Halkın İçine Giremeyenler Var
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ankara'da, kurultaya gitmekten fırsat bulup da halkın içine giremeyenler var. Siz onları Muş'a çağırın. Ellerine geçirdikleri aslı astarı olmayan kağıt parçalarını sallamak suretiyle benim Kayseri Belediye Başkanımı zan altında tutmak isteyenler önce kılavuzlarını değiştirsinler'' dedi
 
18 Aralık 2010 Cumartesi - 15:18

Başbakan Erdoğan, Belediye Meydanında düzenlenen Toplu Açılış Töreninde bir konuşma yaptı. Muşluların, 'eğer taş yuvarlandı, çömleğe deydi, vay çömleğin haline/ eğer çömlek yuvarlandı, taşa deydi, vay çömleğin haline' sözünü hatırlatan Başbakan Erdoğan, ''İnkar politikaları benim Muşlu kardeşime kaybettirdi, terör benim Muşlu kardeşime kaybettirdi, ihmal, yatırımsızlık, işsizlik, yoksulluk benim Muşlu kardeşime kaybettirdi. Taş her zaman kazandı, ama çömlek her zaman kaybetti. Gençler kaybetti, analar, babalar kaybetti, nice nesiller kaybetti ama fesat odakları kazandı, silah tüccarları her zaman kazandı. İşte bu dönemler sona ermiştir. Bu dönemler, bizim Hükümetimiz tarafından bir daha açılmamak üzere kapatılmıştır. İnkar politikaları sona ermiştir. Kardeşliğimizi zedeleyecek her türlü girişim, elimizin tersiyle itilmiştir'' dedi.
AK Parti hükümetinin 8 yıl önce yeni bir dönem, yeni bir süreç başlattığını anlatan Erdoğan, 8 yıl önce kollarını sıvadıklarını, ''ya bismillah'' ve ''ayrım olmayacak'' dediklerini anlatarak Türkiye'nin 81 ilini bir şantiyeye dönüştürdüklerini söyledi. İstanbul'a ne yapıyorlarsa, aynı oranda Muş'a da onu yaptıklarını kaydeden Erdoğan, Ankara'ya hangi yatırımı yapıyorlarsa, aynı oranda Bitlis'e de onu yaptıklarını dile getirdi. Edirne'yi Van'dan, Muğla'yı Diyarbakır'dan, Hakkari'yi Tekirdağ'dan ayrı tutmadıklarını kaydeden Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin doğusunda farklı, batısında farklı konuşmadıklarını, herkesi kucakladıklarını ve herkese eşit mesafede durduklarını söyledi.
Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:
''Kimsenin diline, inancına, etnik kökenine, zenginliğine, fakirliğine bakmadan, iline, ilçesine, bölgesine bakmadan, yaradılanı biz Yaradan'dan ötürü seviyoruz. Bir şey değişir, her şey değişir. Bir kapı aralanır, her yer aydınlanır. Bir küçük adım atılır, o adım büyüyerek atılıma dönüşür. Biz bir kapı araladık, biz bir adım attık, biz gönlümüzü açtık. Biz, yaptığımız kamu yatırımlarıyla, okullarla, hastanelerle, yollarla, konutlarla, şehirlerimizin geleceğini değiştirecek adımları attık.
Muş'ta bugüne kadar 1.292 yeni derslik inşa ettik. Muş'a anaokulları, ilköğretim okulları, liseler açtık. Muş'a pansiyonlar yaptık, yurtlar yaptık. En önemlisi de Muş'a, 2007 yılında Muş Alparslan Üniversitesi'ni kurduk. Burslarla, kredilerle, ücretsiz kitaplarla, şartlı nakit transferiyle, yurtlarla, pansiyonlarla eğitime çok güçlü destek veriyoruz. Muş'un çocukları bu okullarda okuyacak, Muş'un kızları okuyacak. Anneler, kızlarımızı okutacağız. Hiçbir bahane yok. Başım gözüm üstüne anacığım, başım gözüm üstüne. Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Muş'un gençleri liselerde, üniversitede eğitim görecek. Öbür yandan yaptığımız yollar Muş'a yatırım taşıyacak, hizmet taşıyacak, turist taşıyacak, öğrenci taşıyacak. Göreceksiniz, tüm bu yatırımlarla Muş'un artık çehresi köklü şekilde değişecek.
Biz, yıllardır devam eden bir kısırdöngüyü kırıyoruz. Biz, Muş'un gençlerini, Muşlu kardeşlerimi istismar edenlerden, tek tek o istismar araçlarını çekip alıyoruz. Eğitimsizliği istismar edenler şimdi okullardan korkuyorlar. Yoksulluğu istismar edenler şimdi yatırımlardan korkuyorlar. Yol yok, su yok, okul yok, hastane yok diyerek benim bu bölgedeki vatandaşlarımı aldattılar. Bir yerde diyelim ki bir okul... Bir sıkıntı var, özellikle onu arayıp bulup televizyonlarında ekran ekran dolaştıran biliyorsunuz malum medya var. Bir hastanede, bir ya da iki odada sıkıntı yaşandığı zaman 1-2 saatlik aksama olduğu zaman onun yaygarasını koparan medya var. Ama yapılanları görmüyor aynı medya. Bütün hastaneleri birleştirmek suretiyle benim vatandaşlarıma bu hastanelerin yolunu açan bu iktidarı görmeyen bu medya bir iki hatayı bakıyorsun haber yapıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar benim halkım gerçeği görüyor.
Sizler bizim arkamızda durdukça, bu can bu tende durdukça durmak yok yola devam diyoruz. Şimdi bu hizmetlerin gelmesinden korkuyorlar. Ben Muşlu kardeşimden rica ediyorum... Türkiye'deki değişimi birlikte gerçekleştireceğiz, Muş'taki değişimi birlikte gerçekleştireceğiz. Türkiye'yi demokrasi üzerinde birlikte inşa edeceğiz. Türkiye'nin ufkunu birlikte açacak, Türkiye'nin umudunu birlikte çoğaltacağız. Evvelallah sizin bu gayretlerinizle, bizler de inançla, azimle, gayretle yeniden büyük Türkiye'yi kuracağız. Bize inanın, bize güvenin. 8 yıl boyunca sizlere mahcup olmadık. Hamdolsun hayalkırıklığı yaşamadınız. Allah'ın izniyle sizlere bundan sonra da hayalkırıklığı yaşatmayacak, el ele, gönül gönüle hep birlikte geleceğe koşacağız.''

BERADAYİ BERADAYİ KONUŞMASINLAR

Muş'un, 12 Eylül tarihinde yapılan halkoylamasında, bütün tehditlere rağmen yüzde 54,1 oranında sandık başına gittiğini ve yüzde 92,2 gibi çok yüksek bir oranda ''evet'' dediğini belirten Başbakan Erdoğan, bu nedenle Muşlulara teşekkür etti.
Bu yüksek oranın, esasında Muş'un değişime ne kadar susadığını, milli birliği, kardeşliği ne kadar hasret kaldığını gösterdiğini, demokrasiye ne kadar özlem duyduğunu ve demokratik bir anayasanın hasretini nasıl içinde taşıdığını açık açık gösterdiğini anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:
''Biz, sizin bize yüklediğiniz bu emanetin takipçisi olacak, onu şerefimiz, onurumuz bilecek ve her şart altında muhafaza edeceğiz. Nasıl ki bugüne kadar çetelere karşı durduysak, nasıl ki bugüne kadar milli iradeyi gaspetmek isteyenlerin karşısında durduysak, aynı şekilde sizin emanetinizi korumaya devam edeceğiz.
Bizim gelemediğimiz yerde, eserlerimiz geliyor, hizmetlerimiz geliyor, yatırımlarımız geliyor. Bu başbakan sizi ihmal eden bir başbakan değil. Sadece seçimden seçime değil, şu an olduğu gibi bu yatırımların açılışına geliyoruz. Bu meydan bundan önce de sizlerle kucaklaşmamıza şahit oldu. Ankara'da, kurultaya gitmekten fırsat bulup da halkın içine giremeyenler var. Siz onları Muş'a çağırın. Ellerine geçirdikleri aslı astarı olmayan kağıt parçalarını sallamak suretiyle benim Kayseri Belediye Başkanımı zan altında tutmak isteyenler önce kılavuzlarını değiştirsinler, kılavuzlarını. Yabancı diplomatlardan duydukları dedikodularla siyaset yapanları Muş'a çağırın. Hani, Muşlular'ın dediği gibi, 'beradayi beradayi konuşmasınlar'. Bunlar hep beradayi beradayi konuşuyorlar. Gelsinler, Muş'un nasıl değiştiğini görsünler, nereden nereye geldiğini görsünler, Muş'taki umudu, Muş'taki heyecanı hissetsinler.''

ONLAR SÜREKLİ TORNİSTAN YAPARLAR YAPARLAR
Bugünkü toplu açılış töreninde özel sektörün yaptığı 35 farklı yatırımın açılışının da yapılacağını hatırlatan Erdoğan, çimento fabrikasından süt fabrikasına, bisküvi fabrikasından mermer fabrikasına kadar 35 farklı özel sektör yatırımı ile diğer kamu yatırımlarının Muş'a hayırlı olmasını diledi.
Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:
''Muş bizim canımız, Muş bizim gözbebeğimiz, Muş bizim, hepimizin, adeta bir millet olarak doğum yerimiz. 1071 yılında, burada, Muş Malazgirt'te, Alparslan'ın ordusunda biz birbirimize kardeş olduk. O orduda biz bir olduk, iri olduk, diri olduk, beraber olduk, ebediyyen devam edecek kader ortağı olduk.
Nasıl ki Alparslan'ın ordusunda omuz omuza verdiysek ondan sonraki 939 yıl boyunca da her zaman omuz omuza verdik. Nasıl ki Malazgirt'te birlikte şehit olduysak, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Zazasıyla birlikte şehit olduysak, aynı ufka beraber baktıysak yine beraber bakıyoruz. Ondan sonraki tüm savaşlarda, ondan sonraki her vatan savunmasında birlikte şehit, birlikte gazi olduk. Malazgirt'te başlayan kardeşlik Niğbolu'da, Kosova'da, Mohaç'ta, İstanbul'un fethinde, Kut-ül Amare'de, Çanakkale'de devam etti. Malazgirt'te ortaklaşan kaderimiz, Kurtuluş Savaşında adeta zirveye ulaştı. Selçuklu devletini, Osmanlı devletini, Cumhuriyeti yine birlikte kurduk, yine beraber kurduk.
Şundan hiç kuşkunuz olmasın; bizim bu topraklarda nasıl tarihimiz birse, kaderimiz birse, kültürümüz, medeniyetimiz birse geleceğimiz de bir olacak, geleceğimiz de beraber olacak, geleceğimiz de yine kardeşlik üzerine bina edilecek. Hiç kimse, ama hiç kimse bizim aramıza nifak sokamaz, hiç kimse bizim aramıza fitne tohumları saçamaz, hiç kimse bizim kadim kardeşliğimizi bozamaz. Zira bu kardeşlik, 10 yıllık, 20 yıllık değil, bin yıllık bir kardeşlik.
Ben, bu ülkenin bir evladı olarak, Başbakanınız olarak, şunu kabul ediyor ve samimiyetle ifade ediyorum; ben sizi makam mevki için sevmiyorum. Ben sizi Yaradan'dan ötürü seviyorum. Birileri bizim aramızı açmak istiyor. Birileri bizim aramıza nifak tohumları atmak istiyor. Bizi kimse birbirimizden ayıramayacak.''
Erdoğan, meydandaki vatandaşların ''vur vur inlesin, CHP dinlesin'' sloganları üzerine, ''Nice kulağı olanlar var ki duymazlar. Nice gözü olanlar var ki hakikati, gerçeği görmezler. Nice dili olanlar var ki hakkı, hakikati konuşamazlar. Onlar sadece hedef saptırırlar. Akşam söylediklerini sabah inkar ederler. Onlar sürekli tornistan yaparlar, U dönüşü yaparlar'' dedi. Türk milletine sadece doğruluk ve dürüstlüğün yakışacağını vurgulayan Başbakan Erdoğan, bölgenin ve Muş'un yıllarca ihmal edildiğini, yıllar boyunca yeterli hizmet alamadığını, meselelerinin yıllarca görmezden gelindiğini, ihmal ve inkar edildiğini söyledi.
Toplu açılış törenine; Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bölge milletvekilleri ve diğer yetkililer katıldı.
Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından, beraberindeki bakan ve milletvekilleriyle tesislerin açılışını yaptıktan sonra belediye binasına geçerek, Belediye Başkanı Necmettin Dede'den brifing aldı.
Zaman zaman yağan yağmura rağmen vatandaşlar törene büyük ilgi gösterdi.
 

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
THY’de Kablosuz Teknoloji Dönemi Başlıyor
 
Kılıçdaroğlu’nun Yeni A Takımı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Kılıçdaroğlu: Biz Alınterinin Partisiyiz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 15. Olağanüstü Kurultayı'nda ...
Kurultay'da Baykal ve Ülken Yanyana
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP’nin tarihi ...
CHP Kurultayında Sivilleştirme Harekatı
Bu kurultayda 18 yıllık 'Baykal Gelenekleri'ni kıran bir uygulamaya geçiliyor.
Erdoğan: CHP Aynaya Baksın
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İlla yolsuzluk görmek istiyorlarsa, gitsinler, ...
 
 
Kılıçdaroğlu’nun Dediği Oldu
CHP İl Başkanları Toplantısı sona erdi. İl başkanları, PM'nin "blok liste" ...
‘Oyları Arttıramazsam Giderim’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerle ...
CHP'de Kurultay'a Doğru
CHP'de cumartesi günü yapılacak olan 15. Olağanüstü Kurultay çalışmaları için hazırlıklar sürüyor
AK Partili Milletvekillerine Sıkı Yönetim
AK Parti yönetimi, milletvekillerine 1 ay süreyle yurtdışına çıkış yasağı getirdi
 
 
BBP Seçim Startını İstanbul'da Verdi
Büyük Birlik Partisi (BBP), seçim çalışmaları startını Bahçelievler Muhsin ...
Beklenen Buluşma Gerçekleşti
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve eski Genel Başkan Deniz Baykal TBMM’de ...
Kılıçdaroğlu, Baykal ve Sav ile Görüşecek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ve Önder Sav ile de ...
Kılıçdaroğlu: Haram Paraya İhtiyacımız Yok
Başbakan’ın “Wiki-CHP” diyerek “Banka hesaplarını bulsunlar parayı onlara ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Antalya'da Bir Günde Serkan Bayram la İki Buğday Tanesi Rüzgarı Esti

Antalya'da Bir Günde Serkan Bayram la İki Buğday Tanesi Rüzgarı Esti

  Hoş Geldin ,Sağlıkla,Mutlulukla ,Başarıyla Geç 2023
 
  Hos Geldin ,Sefalar Getirdin 2023
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Hos Geldin ,Sefalar Getirdin 2023
 
Mehmet Kesim
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
Hoş Geldin ,Sağlıkla,Mutlulukla ,Başarıyla Geç 2023
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya