Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   17/26 °C
 
 
    Milli Boksör Ayşe Çağırır Dünya Şampiyonu Oldu  
 
    Başhekim Dr. Beyhan Berovo'dan Hem Teşekkür Hemde Bağış Çağrısı  
 
    Antalya Araç Müzesi, 19 Mayıs’ta ziyaretçilere kapılarını açtı  
 
    Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı KKTC’de Coşkuyla kutlanıyor  
Türel'den Sandığa Gidin Çağrısı
Türel den Sandığa Gidin Çağrısı
 
Korkuteli’nde referandumu anlatan Başkan Menderes Türel, tüm Antalyalıları sandık başına giderek vatandaşlık borçlarını yerine getirmeye davet etti.
 
15 Nisan 2017 Cumartesi - 08:21

Korkuteli’nde referandumu anlatan Başkan Menderes Türel, tüm Antalyalıları sandık başına giderek vatandaşlık borçlarını yerine getirmeye davet etti. Türel, “Ülkemizin geleceğine yön verecek, devleti omzundaki yüklerden, ayağındaki bağdan kurtaracak, hızlı kalkınmasını sağlayacak son derece önemli bir kararı oylayacağız. Milletimize güveniyoruz” dedi.

Korkuteli’nde referandumu anlatan Başkan Menderes Türel, tüm Antalyalıları sandık başına giderek vatandaşlık borçlarını yerine getirmeye davet etti. Türel, “Ülkemizin geleceğine yön verecek, devleti omzundaki yüklerden, ayağındaki bağdan kurtaracak, hızlı kalkınmasını sağlayacak son derece önemli bir kararı oylayacağız. Milletimize güveniyoruz” dedi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Korkuteli’nde Kemerağzı, Gümüşlü ve Büyükköy mahalle sakinleri ile bir araya gelerek, 16 Nisan halk oylaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türel, Korkutelileri Pazar günü vatandaşlık görevlerini yapmak üzere sandığa gitmeye çağırarak, “Ülkemizin geleceğine yön verecek, devleti omzundaki yüklerden, ayağındaki bağdan kurtaracak son derece önemli bir kararı oylayacağız” dedi.
 
BÖLÜNDÜK MÜ?
 
Ülke için ne zaman iyi bir şey yapmaya kalksalar birilerinin sürekli hayır, istemezük dediğini kaydeden Başkan Türel, “2012’de Büyükşehir Yasası’nı çıkartıyorken yine aynı iftiraları atıyorlardı. 30 Büyükşehir Yasası çıkartıyorduk. 30 eyalete bölüyorsunuz Türkiye'yi dediler. Cumhuriyeti de mahvediyorsunuz, laiklik de elden gidiyor dediler. Ne oldu? Biz Büyükşehir Yasası’nı 3 senedir uyguluyoruz Korkuteli'nde. Cumhuriyet elden mi gitti. Bölündük mü? Parçalandık mı? Eyalet federal sistem mi? geldi. Aksine. Bunların hiçbiri gerçekleşmedi, aksine hizmetlerimiz de maşallah bereketiyle geldi. Daha da yapacaklarımız var” diye konuştu.
 
BAYKAL’IN SÖZLERİNİ HATIRLATTI
 
Başkan Türel şöyle devam etti: “Dönüyorlar dolaşıyorlar eyalet sistemi diyorlar. Dün akşam Sayın Baykal’ı izledim televizyonda. Referandumla eyalet sistemi geliyor dedi. Röportaj yapan Ahmet Hakan da, “Kızmazsanız eyalet sistemi geliyor bununla diyorsunuz ama PKK sizin gibi hayır diyor. PKK eyalet sistemini ister, o zaman hayır dememesi lazım. Madem sizin dediğiniz gibi eyalet sistemi geliyor, o zaman PKK eyalet sisteminin gelmesini isteyeceği için evet demesi gerekiyorken, neden PKK hayır diyor? diye sordu. Cevabı çok güzel Baykal'ın. Onu PKK’ya sorun diyor. Bence vereceği cevabı yok. Şöyle koltukta bir sıkıldı, sıkındı cevap yok. Bir televizyon programında CHP’li Muharrem İnce lokantalar kapatılacak dedi. Röportajı yapan Ahmet Hakan 18 madde içinde bu nerede yazıyor bana bir göstersene dedi. Bu bir sağına bir soluna baktı. Aa ben evde unutmuşum Anayasa ile ilgili kitapçığı dedi. Hepsi yalan dolan.”
 
KORKUTELİ ALT YAPISINA 70 MİLYON LİRA
 
Büyükşehir Yasası çıkmadan önce Korkuteli'nden Gündoğmuş'a Antalya’nın tüm köyleri için sadece 10 milyon lira harcandığını hatırlatan Başkan Türel, “Bugün biz sadece Korkuteli’nin alt yapısına 70 milyon, asfaltı için 30 milyon lira harcamışız. Sadece Manay içme suyu projesi yatırımı 41 trilyon. Ama hayırcılara kalsaydık, ülkemiz bu hizmetleri hala bekliyor olacaktı” dedi.
 
DAHA İYİ TÜRKİYE İÇİN
 
Bebeklere, çocuklara, gençlere daha iyi bir Türkiye bırakmak için yeni sistemin olması gerektiğine işaret eden Başkan Türel, “İşte bakın Batı Avrupa’daki ülkeler Almanya’sı, Hollanda’sı, İsviçre’si kendi televizyonlarında gazetelerinde hayır kampanyası yapıyor. Onlar biz çok güçlenelim, çok zenginleşelim, çok kalkınalım, diye mi hayır kampanyası yapıyor? Bunların neden hayır kampanyası yaptığı bellidir. Milleti direksiyondaymış gibi gösterip, uzaktan kumanda ile idare etmişler senelerce. Yeni Türkiye’de biz onların elinden kumandayı aldık, kayıtsız şartsız hâkimiyeti millete verdik. Bu millet her şeyin farkında. İnşallah bütün
 
Türkiye bu Pazar günü Avrupa’ya gereken cevabı verecek. Kandil’de teröristlerin hepsi hayır diye yırtınıyor. Bu ülkeyi 40 senedir bölüp parçalamak için vatan evlatlarımızın canına kasteden bu şerefsizler biz bölünmeyelim diye mi hayır diyor? Birçok şehre bizim bakanlarımızı sokmayan ülkeler, meydanlarını PKK’lılara tahsis ediyorlar, PKK Avrupa’da cirit atıyor. İsviçre’de Sayın Cumhurbaşkanımızın resminde şakağına dayanmış silahla teröristiler hayır kampanyası yapıyor” şeklinde konuştu.
 
AVRUPA KONSEYİ TOPLANTISINI İZLETTİ
 
Üç hafta önce Strasburg’da Avrupa Konseyi toplantısında yaşadığı olayı video gösterisiyle halka izleten Başkan Türel, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Avrupa Konseyi’nde Milli Heyet Başkanıyım. HDP’li belediye başkanların tutuklanması ve kayyum atanmasıyla ilgili rapor görüşülecekti. Belediyenin resmi aracıyla canlı bomba eylemi yaptırmış belediye başkanlarını neredeyse kahraman ilan edecekler. Belediyenin araçlarıyla çukur kazıp içeriye asker polis giremesin diye teröristin peşinden koşanları neredeyse kahraman ilan edecekler. Bu arada verdiğimiz tüm önergeler Avrupalılar tarafından reddedildi. Ben ne zaman konuşmaya başladım arkamdan birileri laf atıp duruyor. Yalan, yuh diyorlar, kahkahalar atıyorlar. İşte görüyorsunuz. Arkamda poşulu kadın videoya çekiyor. Akılları sıra benim dikkatimi dağıtacaklar konuşamayayım diye. Orada bu konularla ilgili gerçekleri anlattım. Tabi ki biz 6 büyük ülkeden biri olduğumuz için Türkçe konuşuyoruz. Büyük bir gururla Türkçe konuşuyoruz onlar çeviriyor. Serap Bucak diye HDP’li bir üyenin neden gelmediğini soruyorlar bana. Ben de anlatıyorum. Biz İçişleri Bakanlığı’ndan izin alıp geldik. O izin almadan gelmeye çalıştı. Alsaydı izin gelirdi. Bunları anlattım. Beni çekmeye çalışıyorlar. Telefonla çekim yasak aslında. Yanındaki ile konuşuyormuş gibi hem bana laf atıyor bir de beni çekiyorlar. Konsey başkanı kaç kez ikaz etti. HDP Milletvekilli Ertuğrul Kürkçü’de vardı. İşaret fişekleri poşularını boyunlarına takıp gelmişler oraya. Yani ya terör örgütünün yandaşı ya sempatizanı ya da teröristin ta kendisi. Bizim ülkemizin bakanlarını oraya sokmayacağız diye yırtınıyorlar. Atlarıyla itleriyle bizim milletimizin üstüne saldıracak kadar alçak bir hale geliyorlar ama teröristler Avrupa Konseyi’nin Genel Kurulu’nun göbeğinde cirit atıyor, yazıklar olsun. Bizde güzel bir söz vardır; Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Toplantı salonundan çıkıyorken bir tanesi yanıma geldi, dedi ki ‘Bugün Avrupa Konseyi hayır dedi sizi çok üzdük, 16 Nisan’da da Türkiye hayır dediğinde sizi bir daha üzeceğiz. Hayır çıktığında biz sevineceğiz siz üzüleceksiniz’ dedi. Ben de döndüm dedim ki bak kardeşim ben sana bir şey söyleyeyim, bu büyük millet Kurtuluş Savaşı Destanını, Çanakkale Destanını, 15 Temmuz Destanını yazdı. 16 Nisan’da da destan yazacak. İnşallah sandıklardan evet çıkacak siz teröristler üzüleceksiniz. Türk milleti sevinecek dedim.”
 
BİZ MİLLETİMİZE İNANIYORUZ
 
Başkan Türel sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Cumhurbaşkanımız dün televizyonda, ‘Ben milletimin hayır diyen terör örgütleri ile FETÖ ile PYD ile DAEŞ’le birlikte yürümeyeceğine inanıyorum’ dedi. Tabi Sayın Cumhurbaşkanımız şunu da söylüyor. Hayır diyene de evet diyene de saygılıyız. Biz demokrasiye inanmışız. Biz hayır diyen herkes teröristtir sakın ha demiyoruz. Yanlış anlaşılmasın. Ama şunu söylüyoruz hayır vermeyi düşünen değerli kardeşim, hayır diyorsun diye sana teröristsin demiyoruz ama dağdaki teröristlerin hepsi hayırcı sen bunu biliyor musun? Onlar niye bu hayırı istiyorlar. 30-40 senedir bu memleket evlatlarının canlarına kast eden bu şerefsizler hayır diye neden yırtınıyor. Almanya’sı Hollanda’sı ne oldu da biz çok güçlenelim diye mi hayır kampanyası yürütüyor. Arkadaşlar bunu düşünelim bunun değerlendirmesini iyi yapalım mesele gün gibi ortadadır. 16 Nisan’daki mesele bir siyasi mesele değildir. 16 Nisan bir memleket meselesidir. Bu ülkeyi daha güçlendirecek, daha güçlü ve daha hızlı kalkındıracak bir hükümet sistemi için karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.
 

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
UEFA'dan Lyon-Beşiktaş Maçı Kararı
 
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası İçin İlk Adım
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Böcek Partililerle Kahvaltıda Bir Araya Geldi
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ...
Çavuşoğlu: Başkanlık Sistemi Büyüklerimizin Hayaliydi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, mevcut yönetim sisteminin cumhurbaşkanı ...
Köse Antalya Sürücü Kursları Çalışanları Derneği Üyeleriyle Bir Araya Geldi
AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya Sürücü Kursları Çalışanları ...
Uslu Kaş'ta Vatandaşlarla Buluştu
Anayasa değişikliği ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapan AK Parti ...
 
 
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal Ahmet Türk'ü Konuk Etti
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, eski Mardin Büyükşehir Belediyesi ...
Yeni Türkiye Buluşmaları Kaş'ta Devam Ediyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın ...
Türkiye Rusya İlişkileri Alanya'da Masaya Yatırıldı
Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey ...
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Antalya'da İş Dünyasıyla Buluşacak
Bugün saat 17:00'de Antalya'ya gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ...
 
 
MHP Antalya İl Teşkilatından Batı Çıkarması
Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı Kaş İlçesinden başlamak üzere ...
Genel Merkezden Mustafa Gül’e Yeşil Işık
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün CHP’ye geçişine genel merkezce sıcak bakıldığı öğrenildi.
CHP Antalya İl Başkanı Esen Görevinden İstifa Etti
Cumhuriyetçi Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Semih Esen görevinden istifa etti.
Çavuşoğlu: Hainlerin Kökünü Kazıyacağız
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Hainler bunu bilsin FETÖ'sü, PKK'sı, ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Milli Boksör Ayşe Çağırır Dünya Şampiyonu Oldu

Milli Boksör Ayşe Çağırır Dünya Şampiyonu Oldu

  Nice Mutlu Bayramlarımız olsun
 
  Gönlünüzce Nice Bayramlara
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Gönlünüzce Nice Bayramlara
 
Mehmet Kesim
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
Ve Son Söz Seçmende
 
Reşit KESİM
 
 
Nice Mutlu Bayramlarımız olsun
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya