Şanlıurfa’da 80 Kişi Yemekten Zehirlendi

8 Ocak 2011 Cumartesi  12:43

Şanlıurfa'nın birçok semtinde işyerine servis yapan bir yemek fabrikasından gelen yemekleri yiyen yaklaşık 80 kişi bir süre sonra fenalaştı. Bunun üzerine harekete geçen acil servis ekipleri kent merkezinde zehirlenen hastaları ambulanslarla hastanelere taşıdı.

Hastanelerin acil servislerinde tedavi altına alınan şahısların bazıları taburcu edilirken, bazıları ise, tedavi altına alındı. Balıklıgöl Devlet Hastanesi yetkilileri, hastaneye başvuran 35 kişiye 'gıda zehirlenmesi' teşhisi konulduğunu belirtti. 7 kişinin ayakta tedavi edildiğini, 28 kişiyi ise tedbir amacıyla 24 saat gözetim altında tutuklarını ifade ettiler.

Yetkililer, hastaların genel durumunun iyi olduğunu ve hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi. Gıda zehirlenmesi teşhisiyle hastanede tedavi altına alınan hastalar ise, yemek yedikten sonra midesinde bulantı oluştuğunu belirterek, "Yemek her gün yediğimiz yerden geliyordu. Öğle pirinç pilavı tavuk, salata ve mercimek çorbası geldi. Arkadaşlarla beraber yedik. Sonra midem bulandı, istifra ettim. Bunun üzerine arkadaşlarımızla beraber dolmuşa binip, hastaneye geldik. Burada da serum taktılar. Kentteki bazı hastanelere de benzer şikayetlerle yaklaşık 40 kişinin başvuranların olduğu, ancak hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Yemek Fabrikası yöneticileri, sorunun nereden kaynaklandığını araştırdıklarını söyledi.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Sanliurfa-da-80-Kisi-Yemekten-Zehirlendi/350607