18’nci Evliliğinde Mutluluğu Yakaladı

13 Mart 2011 Pazar  17:34

Antalya'da yaşayan 70 yaşındaki Erdal Başman, geride kalan 50 yılında 18 evlilik yaptı. Ürdün Kralı Hüseyin'in baldızıyla da kısa süre evli kalan Başman, bugüne kadar 13 Türk, 2 Alman, 1 Taylandlı, 1 Mısırlı ve 1 Filistinli kadınla dünya evine girdiğini söyledi. Boşanma nedeni olarak ise bazı eşlerinden ağzı koktuğu, çok konuştuğu ve böcek yediği için ayrılan Başman, 18 evliliğinde çok mutlu olduğunu anlattı.
İlk evliliğini 19 yaşında Adana'da yaptığını ardından 32 yaşında çalışmak için Almanya'ya gittiğinde otomobil firmasında çalışmaya başladıktan sonra Alman Renata'dan 4 kız çocuğu olduğunu belirten Başman, "Türkiye'ye her gelişimde farklı bir Türk kızıyla evlendim. Çeşitli şehirlerde 12 kez evlendim. Yine çalışmak için gittiğim Ürdün'de Kral Hüseyin'in baldızıyla dünya evine girdim. Ancak, problemli bir evlilik dönemi geçirdik. Turistik gezi amaçlı gittiğim Irak ve Japonya'da, Taylandlı Siliporn'u görüp aşık oldum. Sonra onu hamile olarak ülkesine yolladım" dedi.
Bazı eşlerinin isimlerini hatırlamayan Başman, "2003 yılında Türkiye'ye kesin dönüş yaptım. Antalya'da Hatice Başman ile hayatımı birleştirdim. Şimdi mutluyum ama 20'ye kadar yolu var" diye konuştu.
Eşi Erdal Başman ile eski fotoğraflara bakan Hatice Başman da, mutlu olduklarını belirterek "Ben onunla evlenirken sadece 3 evlilik geçirdiğini zannediyordum. Sonra öğrendim ki ben 18'inci olmuşum. Umarım son olur" ifadesini kullandı.
 Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/18-nci-Evliliginde-Mutlulugu-Yakaladi/353656