Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs'a Kardeşlik Köprüsü

26 Ocak 2015 Pazartesi  18:26

Kepez Belediye Başkanı ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü’nün, iki ülke belediyeleri arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla geçtiğimiz aylarda "Yavru Vatan"  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’ne yaptığı ziyaretin, somut sonuçları alınmaya başlandı.

Başkan Tütüncü’nün, KKTC ziyaretinde iki ülke belediyeleri arasında kardeşlik ve işbirliği protokolü imzalanması gündeme gelmişti.

6 BELEDİYE KARDEŞ OLUYOR

AKBB ve KTBB ile her iki birliğin üyesi 6 belediye arasında işbirliği protokolü yapılması fikri imza altına alınıyor. Her iki birliğin meclisinde ve belediye meclislerinde alınan kararlarla protokolün resmi altlığı oluşturuldu. İşbirliği ve kardeşlik protokolü imza töreni, Kepez Belediye Meclis Salonu’nda 28 Ocak Çarşamba günü saat 11.00’de yapılacak.

Protokol, AKBB- KTBB,  Finike Belediyesi- İskele Belediyesi, Kaş Belediyesi-Çatalköy Belediyesi, Elmalı Belediyesi-Güzelyurt Belediyesi, Gazipaşa Belediyesi-Alsancak Belediyesi, Serik Belediyesi-Yeni Boğaziçi Belediyesi ile Aksu Belediyesi-Tatlısu Belediyesi arasında imzalanacak.

İmza töreninde Kepez Belediyesi’nin Yavru Vatan’daki kardeş belediyesi Beyarmudu Belediyesi ve Magosa Belediyesi de misafir olarak hazır bulunacak. Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Yavru-Vatan-Kuzey-Kibris-a-Kardeslik-Koprusu/393756