Wings for Life World Run'da F1 Pilotu Ricciardo Koşacak

19 Şubat 2015 Perşembe  17:33

Profesyonel koşuculardan amatörlere kadar her yetenekten tüm koşuculara açık olan etkinliğe sanatçılar ve sporcular da destek veriyor.
 
Red Bull ve Wings for Life’ın kurucusu Dietrich Mateschitz, 2014 yarışında kendisine özel ayrılan birinci koşu numarasını bu yıl genç bir yeteneğe devrediyor. Wings For Life World Run 2015’te 1 numaralı formayı Formula 1 pilotu Daniel Ricciardo giyecek.
 
Daniel Ricciardo, motor sporları dünyasının yükselen isimleri arasında yer alıyor. Infiniti Red Bull Racing Formula 1 takımının başarısı için çalışan genç pilot, hız, zeka ve yeteneğe sahip. Gelecek vadeden Avustralyalı yarışçı, Wings For Life koşusunda bu sefer otomobilleri kovalamak yerine, kendisini yakalamaya çalışacak bir otomobilden kaçarak mücadele edecek.
 
Genç pilot “Benim için kesinlikle özel bir an. Çok büyük bir sürpriz oldu. Bunun için çok teşekkür ediyorum. 3 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Wings for Life World Run’ın bir parçası olmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Omurilik yaralanmasına tedavi bulmak için çalışan derneklere yardımcı olmak üzere mümkün olduğunca fazla kişinin yarışta yer almasını ümit ediyorum” dedi.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Wings-for-Life-World-Run-da-F1-Pilotu-Ricciardo-Kosacak/394150