TFF'den Fenerbahçe'ye Teşekkür

2 Ekim 2015 Cuma  16:44

Fenerbahçe'nin internet sitesinden bir bildiri yayınlanarak bu haftaki hakem atamaları nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) teşekkür etmesi üzerine TFF 'den açıklama yapıldı.

"İDDİALAR FUTBOLUMUZUN MARKA DEĞERİNİ DÜŞÜRÜYOR"

Federasyondan yapılan açıklamada, hakemleri hedef alan, hakem camiasını töhmet altında bırakan ve söylentiden ibaret iddiaların kamuoyu önünde dile getirilmesinin futbola bir faydası olmadığı ve futbolun marka değerini düşürdüğünü hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Fenerbahçe Kulübü bugün resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Spor Toto Süper LigHasan Doğan Sezonu yedinci haftasında yapılan hakem atamaları nedeniyle Federasyonumuza ve Merkez Hakem Kurulu'na teşekkür etmiştir. Öncelikle bu yaklaşım nedeniyle Fenerbahçe kulübüne biz de teşekkür ederiz.

"PROFESYONEL HAKEMLİK UYGULAMASI 9 HAKEME ULAŞMIŞTIR"

Kuddusi Müftüoğlu başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, göreve geldiği günden bu yana yoğun bir mesai harcayarak hakemlikle ilgili önemli yeniliklere imza atmış , talimatlarda gerekli değişiklikleri yaparak hakemlerimizin yaş ortalamasını düşürecek önlemleri almıştır. Bu çerçevede sadece Spor Toto Süper Lig'de değil, tüm liglerimizde ilk haftadan bu yana genç hakemlerimiz görev almaktadır ve bufutbol tarihimizde görülmemiş yüksek bir oranda gerçekleşmektedir. Bunun yanında profesyonel hakemlik uygulaması genişletilmiş ve 9 hakeme ulaşmış, yine aynı dönemde hakemlerimizi pek çok Avrupa Kupası maçlarına çıkmıştır.

"HEDEFİMİZ GÜZEL OYUN"

2009 yılında UEFA Hakem Konvansiyonu'na üye olunmasıyla başlayan süreçte 2012 yılından bu yana yaşanan gelişmeler ve ulaşılan başarılar doğru yolda olunduğunun göstergesidir. Bu dönemde hakemlerimiz FIFA Dünya Kupası, UEFA Avrupa Şampiyonası ve FIFA Kulüpler Dünya Şampiyonası gibi organizasyonlarda görev yapmış, Cüneyt Çakırve ekibi UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'ni yöneterek ülkemizin spor tarihinde altın harflerle yer almışlardır. Hayal bile edilemeyen bu başarıların devamının gelmesi için baştaFenerbahçe olmak üzere tüm kulüplerimizin yapıcı yaklaşımlarla sahadaki güzel oyuna yaklaşması, günlük hesaplardan kaçınması ve saygıyı ön plana çıkarması tek beklentimizdir.

"TÜM TAKIMLARA VE HAKEMLERE BAŞARILAR DİLERİZ"

Hakemlerimizi hedef alan, hakem camiasını töhmet altında bırakan ve söylentiden ibaret iddiaların kamuoyu önünde dile getirilmesinin futbolumuza bir faydası olmadığı ve marka değerini düşürdüğü gerçeğinden hareketle sezonun geri kalan bölümünde tüm kulüplerimize ve görev alacak tüm hakemlerimize başarılar dileriz."Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/TFF-den-Fenerbahce-ye-Tesekkur/397931