Alves, Juventus’la Anlaşma Aşamasında

31 Mayıs 2016 Salı  16:35

Dani Alves, 2008'den beri formasını giydiği Barcelona'ya veda etmek üzere. 33 yaşındaki oyuncu, Katalan kulübünden istediği kontratı alamayınca, ayrılık kararı aldı. Alves'in yeni adresi büyük olasılıkla Juventus olacak. Juventus Sportif Direktörü Guiseppe Marotta, Brezilyalı sağ bek ile görüşmelerin artık son aşamaya geldiğini söyledi. Marotte; "Dani Alves ile görüştüğümüzü doğrulayabilirim. Herşey çok iyi gidiyor. Alves'in önümüzdeki günlerde Juventus oyuncusu olacağı konusunda umutluyum" dedi.

Juventus'un, Alves için bonservis bedeli ödememesi için transferi bu hafta içinde sonuçlandırması gerekiyor. Zira kontratı, Alves'in 5 Haziran'dan önce, Barcelona'dan bedelsiz olarak ayrılmasına imkan tanıyor.

Juventus'un kadrosuna katmak istediği bir diğer Barcelonalı oyuncu Javier Mascherano.  İtalyan basını geçtiğimiz günlerde, Mascherono'nun kişisel şartları konusunda İtalyan ekibi ile anlaştığını yazmıştı. Mascherano ile de görüştüklerini söyleyen sportif direktör Marotta, bununla birlikte transferin henüz netleşmediğini belirtti. Arjantinli oyuncunun, Barcelona ile 2 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor



Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Alves-Juventus-la-Anlasma-Asamasinda/402289