Kelepçe, Müzikseverlerle Buluştu

30 Eylül 2016 Cuma  18:11

‘Kelepçe’ isimli singlesini kliplendirmek için Ahmet Korhan, geçtiğimiz günlerde kamera karşısına geçti.

Gerek müziği ile gerek klibi ile büyük beğeni kazanan Kelepçe'nin sözü ve müziği Ahmet Çiftçi’ye, aranjesi Ahmet Korhan’a ait. Şarkının solistliğini ise Ceylan Bayar yapıyor.

Büyük bir çıkış yakalayan klip, Youtube başta olmak üzere sosyal medyada ve internet sitelerinde oldukça rağbet görüyor.

‘Kelepçe’nin önümüzdeki hafta itibariyle tüm müzik marketlerde müzik severlerle buluşacağını belirten Ahmet Korhan, Elektronik müzikte yol kat etmenin en büyük hayali olduğunu söyleyerek bu yolda ilerleyeceğini, yeni çalışmalarıyla müzikseverlerle buluşmanın heyecanını yaşadığını ifade etti.

AHMET KORHAN KİMDİR?

1974 yılında Balıkesir’in Marmara Adası’nda dünyaya geldi.
 
Çcukluk yıllarında  tava ile gitar çalıp şarkılar söyleyerek müzikle tanışan Ahmet Korhan ilkokulda melodika ile tanışmış ve ortaokul yıllarına kadar hobi olarak melodika çalmış.

Ortaokul yıllarında babası Ahmet Korhan’ın yeteneğini keşfedip bir org almış. Ahmet Korhan uzun yıllar hobi olarak org çalmaya devam etmiş. 

Gençlik yıllarında farklı kulüplerde DJ’lik yapmaya başlayan Ahmet Korhan, elektronik müzik ile tanışınca bunu daha çok geliştirebilmek için zaman içerisinde kendine bir stüdyo kurmuş.

Müzik çalışmalarına elektronik ortamda devam ederek ünlü bestekârlardan Yalçın Polat ve birçok sanatçı dostundan çalışmalarıyla ilgili olumlu geri dönüşümler alan Korhan, bir aranjör arkadaşı vasıtasıyla Ahmet çiftçi ile tanıştı ve sözü müziği Ahmet Çiftçi’ye ait olan Kelepçe adlı şarkının aranjesini yaparak ilk single çalışmasını ortaya çıkardı.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Kelepce-Muzikseverlerle-Bulustu/403664