Denizli Büyükşehir'den "Bir Anadolu Klasiği"

21 Şubat 2017 Salı  14:48

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, Klasik Türk Müziğinin Hüseyni makamında eserlerin icra edildiği "Bir Anadolu Klasiği" adlı konser programı düzenledi.
 
Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, Klasik Türk Müziğinin Anadolu'ya has ezgisi olan Hüseyni makamında eserlerin icra edildiği bir konser verdi. Bir Anadolu Klasiği adlı konser,  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi. Programa,  Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel  Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür Tanıtım ve Turizm Dairesi Başkanı  Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve sanatseverler katıldı. Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu Şefi  Ahmet Nuri Çağdaş'ın yönettiği programın solistliğini  Nuray Özdemir üstlendi. Klasik Türk Müziğinin Hüseyni makamında birbirinden güzel eserlerinin seslendirildiği konser izleyenlerden büyük alkış aldı.
 
ÖZGÜVENİ YÜKSEK NESİLLER
 
Büyükşehir Belediyesi Genel  Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, sahne alan sanatçılara ve izleyenlere teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesinin kültür, sanat ve spora verdiği öneme değindi. Gökoğlan, "Büyükşehir Belediyesi olarak düzenlediğimiz sanat, spor ve el sanatları alanında tüm kurslarımız ücretsizdir. Kurslarımıza sadece çocuklarımızı değil kadın, erkek, yaşlı, genç herkesi bekliyoruz. Çünkü bizler özgüveni yüksek nesiller yetiştirmek istiyoruz" dedi.

Büyükşehir'den
 Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Denizli-Buyuksehir-den-Bir-Anadolu-Klasigi-/407773