Kadın Çiftçiye EMWOFA Desteği

19 Mayıs 2017 Cuma  17:25

Tarımsal yayımcıların tarım alanındaki işletmecilik, girişimcilik ve yönetim bilgilerini geliştirecek kapsamlı bir eğitim program hazırlayarak, tarım işletmeciliği alanında sınırlı bilgisi olan kadın çiftçilere tarım işletmeciliği eğitimi vererek onları güçlendirmeyi hedefleyen EMWOFA, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Antalya Muratpaşa Ziraat Odası Başkanlığının da ortak çalışması ile büyümeye devam ediyor. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü koordinatörlüğü tarafından yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Kadın Çiftçileri Tarım İşletmeciliği Eğitimi ile Güçlendirme Projesi (EMWOFA), bilgilendirme ve yaygınlaştırma toplantısı gerçekleştirildi.
 
7 KURUMDAN ORTAK DESTEK
 
KA2 Mesleki Eğitim Alanında Stratejik Ortaklık Projesi arasında Türkiye, ABD, Almanya, İspanya ve Malta olmak üzere 5 farklı ülkeden 7 kurumun ortaklığında yürütülen Kadın Çiftçileri Tarım İşletmeciliği Eğitimi ile Güçlendirme Projesi’nin Ziraat Fakültesi Tevfik Aksoy Konferans Salonu’nda bilgilendirme ve yaygınlaştırma toplantısı yapıldı. Toplantıya Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel, Antalya Muratpaşa Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi-Proje Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden temsilciler ile öğrenciler katıldı.
 
“PROJEYİ YAYGINLAŞTIRMAK İSTEDİK”
 
Proje Koordinatörü Prof. Dr. Burhan Özkan yaygınlaştırma toplantısında; “EMWOFA projesi ile kadın çiftçileri kendi potansiyellerinin farkına varmalarına yardımcı olmak ve onların hem aynı coğrafi bölgedeki hem de diğer AB ülkelerinde tarımsal üretim yapan kadın çiftçilerle ağ kurmalarına destek olmayı amaçladık. Proje kapsamında Türkçe, İngilizce, Almanca ve İspanyolca olmak üzere 4 dilde kadın çiftçilerin eğitimine kullanılacak olan Tarım işletmeciliği çalışma kitabı, tarım işletmeciliği eğitim programı ve e-öğrenme videoları hazırlandı. Bu toplantıyla da bu projeyi yaygınlaştırmak istedik.” dedi.
 
Projede Antalya’dan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Antalya Muratpaşa Ziraat Odası Başkanlığının da ortak olarak yer aldığını belirten Özkan, projede emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Kadin-Ciftciye-EMWOFA-Destegi/409156