Atık Pili Toplayana Akvaryum Gezisi

30 Mayıs 2017 Salı  14:21

Döşemealtı Belediyesi tarafından 14 Kasım 2016 ile 1 Nisan 2017 tarihleri arasında başlatılan  ‘Doğanın Pili Bitmesin’ kampanyası ile 1 tona yakın pil, ilk ve orta okul öğrencileri tarafından doğaya atılmadan geri dönüşüme kazandırıldı. Kampanya da dereceye giren 203 öğrenci akvaryum gezisi ile ödüllendirildi.
 
ÖĞRENCİLERİN DOĞA BİLİNCİ
Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen atık pillerin toplanması ve taşınması amacıyla yürütülen kampanya yine büyük ilgi gördü. Neredeyse 1 ton atık pil bu kampanya sayesinde doğaya atılmadan toplanarak, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Derneği’ne (TAP) teslim edildi.
 
DOĞAYI KORUDULAR ÖDÜLLENDİRİLDİLER
En çok pili toplayarak birinci olan Kömürcüler İlk-Orta Okulu ile Yeniköy İlk-Orta Okulu, Yukarı Karaman Perge Rotary İlk-Orta Okulu’ndan 203 öğrenci akvaryum gezisi ile ödüllendirildi. Kent Meydanında buluşan öğrencilere Döşemealtı Belediyesi Nar Masa ekibi tarafından kek ve meyve suyu ikram edildi. Öğrenciler daha sonra belediyenin imkanlarıyla akvaryuma götürüldü. Öğrencilere 16 öğretmen eşlik etti.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Atik-Pili-Toplayana-Akvaryum-Gezisi/409220