Açık Cezaevi Mahkumları, İftarı Vali ve Başsavcı ile Yaptı

15 Haziran 2017 Perşembe  14:16

Antalya Açık Cezaevi’nde Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adnan Tabar,  Cezaevi Savcısı Mehmet Tanrıöven, İnfaz Savcısı Ertan Ünsal, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İl Müftüsü Osman Artan, cezaevi yetkilileri ve mahkumlar birlikte iftar yaptı.  
 
Ramazan ayının rahmet, bereket ve kardeşlik ayı olduğuna vurgu yapan Vali Karaloğlu, “Bu ayı fırsat bilerek, her akşam toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelmeye çalışıyorum. Her akşam farklı mekânlarda, farklı insanlarla iftar sofrasında buluşuyoruz, hemhal oluyoruz, dertleşiyoruz. İl müftülüğümüz ve cumhuriyet başsavcılığımızın organizesi ile Antalya açık cezaevindeki bu iftara seve seve geldik” dedi.
 
“AÇIK CEZAEVLERİ DEVLETİN BİR İMKÂNIDIR”
 
Devletin her türlü imkânını mahkûmlar için seferber etmiş olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, “İnsan hayatta ne olacağını bilemez, hepimiz hayatta sürprizlerle karşılaşabiliriz. Burada olmanız, geçmişte olanlar önemli değil önemli olan bundan sonrasını planlamanızdır. Az önce atölyeleri gezdik, burada, açık cezaevinde sizlere birçok imkân sunuluyor. Burada öğreneceğiniz meslekle bundan sonraki hayatınızı planlayabilirsiniz. Burada size arz edilenleri iyi değerlendirmelisiniz. Bundan önceki hayatınızın muhasebesini yapıp, bundan sonraki hayatınızı da o muhasebenin üzerinde yeniden inşa etmeniz lazım. İnşallah rabbim en kısa zamanda bu hayattan kurtarır. Yeni bir hayat, yeni bir başlangıç yaparsınız diye temenni ediyorum” diye konuştu.
 
Mahkûmlara verilen iftar yemeği, Antalya İl Müftüsü Osman Artan tarafından yapılan dua ile son buldu.
 
 
 Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Acik-Cezaevi-Mahkumlari-Iftari-Vali-ve-Bassavci-ile-Yapti/409371