Tütüncü Dokuma’ya Dokunuyor

19 Temmuz 2017 Çarşamba  12:30

Dokuma Fabrikası’nı farklı kültür sanat mekanlarının yer aldığı yaşam merkezi haline getirmek için yeni adımlar atan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şimdi de bu alanda 15 Temmuz Görsel Sanatlar Müzesi oluşumu için düğmeye bastı.
 
Önümüzdeki günlerde Dokuma Kent Parkı bünyesindeki oyuncak müzesinin açılış kurdelesini kesmeye hazırlanan Başkan Tütüncü, Dokuma kompleksi içinde yapılacak bilim merkezi, otomobil müzesi gibi yeni mekanların hazırlanışını yakından takip ediyor.
 
GELECEK 15 TEMMUZ’DA AÇILACAK
Teknikten sorumlu yardımcısı Sebahat Adanır ve teknik ekip ile birlikte Dokuma Kent Parkı’nı ziyaret eden Tütüncü, alanda yapılan tüm altyapı, peyzaj ve aydınlatma gibi çalışmaları teftiş etti. Gelecek yıl düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde açılışı yapılmak üzere 15 Temmuz Görsel Sanatlar Müzesi’ni hazırlayacaklarını duyuran Tütüncü, burada 15 Temmuz ile ilgili görsel çalışmaların sergileneceğini açıkladı.
 
ŞEHİR BAHÇESİ OLDU
Dokuma Kent Parkı’nın Antalya’nın güzel bir şehir bahçesi haline geldiğini belirten Tütüncü, “Oyuncak müzesiyle, EXPO 2016 Antalya’yı andıran mini bahçesiyle, bilim merkeziyle ve müzeleriyle, Dokuma kompleksi farklı yaşam alanları sunuyor olacak” dedi. Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Tutuncu-Dokuma-ya-Dokunuyor/409624