Şehit Anne ve Bebeği Askeri Törenle Uğurlandı

1 Ağustos 2018 Çarşamba  09:44

Astsubay eşini ziyaretten dönerken hainlerce yola tuzaklanan bombanın patlaması sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ve  11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya için Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığı'nda tören düzenlendi.
Anne ve bebeğinin tabutları askerlerin omuzlarında Son Yolculuklarına uğurlanacakları memleketlerine götürmek için bekleyen helikoptere götürüldü
Şehitlerin cenazeleri havayolu ile Kayseri'ye ardından da karayolu ile Sivas'ın Şarkışla ilçesine getirilecek. Anne ve oğlunun cenazesi ikindi namazı sonrası kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verilecek. Cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katılması bekleniyor.
Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada "31 Temmuz 2018 günü ilimiz Yüksekova ilçesi Büyükçiftlik beldesi Susat Deresi mevkiinde askeri personel eşinin kullanmış olduğu sivil aracın geçişi esnasında bölücü terör örgütü mensuplarınca daha önceden yola tuzaklanmış EYP'nin (El Yapımı Patlayıcı) infilak etmesi sonucu, askeri personelin eşi olay yerinde yaşamını yitirmiş, 11 aylık bebeği de hastanede hayatını kaybetmiştir." denildi. 



Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Sehit-Anne-ve-Bebegi-Askeri-Torenle-Ugurlandi/411845