GAÜ Kurucu Rektörü Akpınar Çağrısını Yeniledi : “ ORTAK AKIL; TÜRK LİRASI”

15 Ağustos 2018 Çarşamba  11:26

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar;  Merkez Bankası ile diğer bankalara, Vakıflar İdaresi, ve özellikle ev sahiplerine çağrıda bulunarak, ‘Türk Lirası’ ile ödeme ve ödenme talebini yineledi. Akpınar; devletin tüm gücü ve yardımları  ile ‘neler yapılabileceği’ sorusuna karşın da “ortak akılı” bir kez daha  önerdi. 
Kurucu Rektör Akpınar; Eğitim ücretlerini ‘Türk Lirası’na sabitleme kararlarındaki gibi: Bundan sonra da, GAÜ’nün  “üzerine düşeni” tereddütsüz yapacağından “hiç kimsenin kuşkusu olmamasını” vurgulayarak, toplumlarının ‘göz önü’nde atacakları şeffaf adımlara bir başlangıç olarak ta; üniversitenin hizmet alımında, yabancı para birimi ile artık ödeme yapmayacağını, esnek kura karşı sabitlenmiş ‘Türk Lirası’nı işleme sokacaklarını  geçtiğimiz gün sosyal hesaplarından duyurmuştu.
“ORTAK AKIL İLE HIZLI HAREKET EDELİM. “
Akpınar, bugün de; yine sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarda; Özellikle, banakacılık hizmet ve işlemlerindeki, döviz borçlularının düştüğü zor durumun altını çizerek;  acilen toplumsal uzlaşı ve ortak akıla gereksinim duyulduğunu, bu ve benzeri girişimleri bünyelerinden yönlendirmeye hazır olduklarını da kaydetti. GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, paylaşımlarında; soruna kayıtsız görünen kesimlere yönelik olarak ta “ Böyle bir zamanda; ortak akıl ile davranmayacaksak, peki ne zaman davranmayı düşünüyorsunuz?  Bedeli, yine ortak ve ağır ödediğimiz zaman mı?” eleştirel ifadesi  ile zaman kaybedildiği konusundaki endişelerini dile getirdi. Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/GAU-Kurucu-Rektoru-Akpinar-Cagrisini-Yeniledi-ORTAK-AKIL-TURK-LIRASI/411897