Mehmet Kesim Yazdı :Menderes Türel AK Partinin İstanbul Adayı Olabilir mi ?

1 Kasım 2018 Perşembe  13:40

Yazmış olduğu iddaalı köşe yazılarıyla Okuyucuları tarafından merak ve beyeni ile takip edilen gazeteci yazar Mehmet Kesim Gündeme dair  bir köşe yazısını okuyucularıyla paylaştı. 
İşte gazeteci Yazar Mehmet Kesim'in düşüncelerinin yer aldığı İddalı Köşe Yazısı

        
Menderes Türel AK Partinin İstanbul Adayı Olabilir mi ?

Sizde farkettinizmi bilemiyorum Nedense  Mahalli seçimler yaklaşırken siyaset'de aday olabilecek yeni yüzler  yada çok iddaalı  isimle göze çarpmıyor.
Bu yüzden hala Ankara'da Melih Gökçek ,Mansur Yavaş isimleri vazgeçilmez  olarak anılırken İstanbul'da 30 yıl öce belediye başkanlığı yapmış 78 yaşındaki Bedrettin Dalanın ismi gündeme geliyor, İzmir'de çok konuşulan bir isim yok gibi.
Bu sadece İstanbul,Ankara ,İzmir için geçerli  değil neredeyse Türkiye'nin her ili için durum aynı.
Malesef genç kuşaktan ama erkek ama bayan siyasi partiler'de  yetişerek parlayan kadrosunda hazır tutduğu ''  Haydi Adayımızsın '' denildiği zaman konuşulabilecek gündeme gelecek halkın hemen itibar edeceği isim çok az.
Bu yüzden sivil toplum kuruluşlarında spor ,sanat ,özel sektörde başarı kazanmış insanlara ''adayımız olurmusun ''teklifi hem milletvekiliği hemde Mahalli seçimler için hep yapılıyor.
Son kabinede özel sektörden bir çok ismin'de  bakan olarak yer alması bu tezimin doğruluğunu gösteriyor.
''İstanbul'u alan Türkiye'yi kazanmış olur ''  tezi doğrultusun'da İstanbul'da partilerin büyük şehir adayı kim olacak diye baktığımız'da  şu ana kadar Ne AK Partide Ne CHP'de Ne MHP'de Ne İYİ Partide Ne HDP 'de nede Diğer Partiler'de bu seçimi bu pari bu adayla kesin kazanır denilebilecek hiç bir aday ismi gündeme gelmedi.
AK Parti'de Meclis Başkanı Binali Yıldırım ,Mevcut Belediye başkanı Mevlüt Uysal CHP'de Muharrem İnce .Gürsel Tekin konuşulsada belirsizlik sürüyor.
Ben AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Menderes Türel'de  
gösterilebilir diyorum.Bu benim 30 yıllık gazetecilik tecrübeme bağlı düşüncem.
Antalya'da iki dönem başarılı bir çalışma ile Büyükşehir belediye başkanlığı yapmış olan ve hala bu görevini sürdüren ,bir dönem  Antalya AK Parti Milletvekili olarak meclise giren MKY üyeliği ve Yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı tecrübesi var. Geçmişte büyükşehir yasasının hazırlanmasında emeği olan  81 ilde Belediyeler'de bunu anlatan dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekibinde yer alan sanat'a Kültüre,spora,Turizme önem veren yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle başarılı olup kendinden bahsettiren Gazeteci kökenli Menderes Türel'in İstanbul büyükşehir belediye başkanı adayı gösterilebilecek tüm özellikleri taşıdığına inanıyorum.
Zaten Menderes Türel'in AK Parti  Antalya Büyükşehir adaylığına kesin gözüyle bakılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Haydi Menderes Türel İstanbul seni bekliyor '' kararı ve teklifi bence sürpriz olmaz.
Ben  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Belediye başkanlığı  seçimlerine büyük önem verip bizzat takip edeceğine ,çalışmalara katılacağına tecrübeleriyle destek olacağına inanıyorum.
Önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul için yeterli bilgi ve tecrübesiyle genç ve yetenekli bir insan olan  Menderes Türel isminin AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı için düşünülebilecek adaylar arasında şansı olabilecek iyi bir isim olacağına inanıyorum.
Ben Başkan Türel'i 40 yıldan fazla tanıyorum ,onun için daha önce yazdıklarımı merak edenler köşe yazılarımın arşivinden okuyabilirler.'
'Nerde Kaldık Antalyam ' ' adlı sözü ve müziği bana  ait hiç bir karşılık beklemeden onun için yaptığım  özel seçim şarkısını hazırlarken gönlüm rahattı.
Şu andada bu köşe yazısını yazarkende Gönlüm Rahat .
Her Zaman ''Ben Görev Adamıyım '' diyen Başkan Türel için Antalya Olur, İstanbul olur  Herşeyin Hayırlı Uğurlu Olması Allah'dan Dileğimdir.


mehmetkesim@byturco.comSayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Mehmet-Kesim-Yazdi-Menderes-Turel-AK-Partinin-Istanbul-Adayi-Olabilir-mi-/412098