Şehit Polis Müdürü Altuğ Verdi Mersin'de Hakk'a Uğurlanacak

12 Aralık 2018 Çarşamba  00:27

Rize'nin Derepazarı ilçesinde görevli trafik polisi İsmail Hakkı Sarıcaoğlu tarafından makam odasında uğradığı silahlı saldıra şehit olan Rize  İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'Çarşamba Sabahı Rize Valiliği önünde yapılacak tören sonrası Mersi'de ikindi namazına müteakıben Merkez Muğdat Camiinde kılınacak Cenaze namazı sonrası Hakk'a uğurlanacak.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İçişleri Bakanlığı, Twitter hesaplarından Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için baş sağlığı mesajları yayınladı.
Bakan Soylu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, "Devlet üzülür mü? Üzülsün.Çok iyi bir yöneticisini ,kendisini sevdiren bir evladını ,milletine hizmet eden bir kahramanını kaybetti. Altuğ Müdürüm,Şehidim. Hakkını helal et. Hepimizin başı sağolsun." ifadelerini kullandı.
Uğradığı silahlı saldırıda şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin kardeşi Volkan Verdi, kişisel sosyal medya hesabından bir yazı paylaştı. Şehit olan ağabeyinin tayinin cennete çıktığını belirten Volkan Verdi, yaptığı paylaşımında, "Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni târîhe desem, sığmazsın. Ailemizin gözbebeği canım abim Altuğ Verdi'nin tayini cennete çıktı. Allah'ım seni şehitlik mertebesinde ağırlasın. Adını, namını, karakterini, sevgini sonsuza kadar yaşatacağım" ifadelerini kullandı.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Sehit-Polis-Muduru-Altug-Verdi-Mersin-de-Hakk-a-Ugurlanacak/412192