Akdeniz Üniversitesin'den Uluslararası Tanıtım Atağı

4 Mart 2019 Pazartesi  22:56

Akdeniz Üniversitesi yetkilileri, Üniversitenin ve Uluslararası Öğrenci Sınavının (Akdeniz YÖS-2019) tanıtılması amacıyla Uluslararası İlişkiler Ofisi koordinesinde Endonezya ve Almanya’da iki eğitim fuarına katıldı.
Endonezya’nın en büyük uluslararası eğitim fuarı olan 28. Endonezya Uluslararası Eğitim Fuarı’nda (28. Indonesia International Education Expo-2019) Akdeniz Üniversitesi’ni Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal, Genel Sekreter Ali Serinoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Emre Çalışkan’dan oluşan heyet temsil etti. Pasifik ülkelerinden çok sayıda üniversite ve eğitim kuruluşunun yer aldığı ve yaklaşık 30 bin öğrencinin katıldığı fuarda Akdeniz Üniversitesi’nin tanıtımı yapıldı. Ziyaret kapsamında ayrıca T.C. Cakarta Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Sn. Burak Ali Karacan ve Anatolia Education Başkanı M. Mürşit Çakır ile Akdeniz Üniversitesi adına verimli görüşmeler gerçekleştirildi.
Almanya Hamburg’ta düzenlenen Uluslararası Eğitim Fuarı’nda (Einstieg Fuarı) ise Akdeniz Üniversitesi’ni Uluslararası İlişkiler Ofisinden Öğr.Gör.Bahar Şahin ve Öğr.Gör.Emel Kahraman temsil etti. Avrupa genelinde çok sayıda üniversite ve eğitim kuruluşunun yer aldığı ve yaklaşık 20 bin öğrencinin katıldığı fuarda üniversite tanıtımı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. T.C. Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel'in de ziyaret ettiği fuarda Akdeniz Üniversitesi büyük ilgi gördü.
Uluslararası tanıtım çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal, uluslararası eğitim fuarlarının farklı coğrafyalardan başarılı uluslararası öğrenci adaylarının Akdeniz Üniversitesi’ni tanıması için büyük önem taşıdığını söyledi. Topal; Ülkemizin son dönemlerde Endonezya ile geliştirdiği yakın siyasi ve ekonomik işbirliği sonucunda ve 260 milyonluk nüfusunun büyük oranda genç nüfustan oluşması nedeniyle 4 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenecek AKDENİZ YÖS-2019 Sınavı merkezlerine bu yıl ilk kez Endonezya/Cakarta sınav merkezinin de dahil edildiğini ifade etti.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Akdeniz-Universitesin-den-Uluslararasi-Tanitim-Atagi/412509