KAÜ Rektörü Özgöker TKKTTOD Başkanı Seçildi

11 Mart 2019 Pazartesi  12:12

2019-2022 dönemi için güçlü bir yönetim kurulu kadrosu oluşturarak, yeniden genel başkan seçilen Prof. Dr. Uğur Özgöker yaptığı açıklamada; “TKKTTOD olarak, KKTC’nin geleceğine inanıyoruz ve sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda projeler üreterek, hem Türkiye’den hem de yurtdışından yatırımcı çekmek istiyoruz.” dedi.
Kıbrıs’ta kalıcı barışın sağlanması konusunda üstlendiği diplomatik girişimler, KKTC’nin ekonomik gelişmişlik düzeyini artırmak amacıyla yeni yatırımlar konusundaki çalışmaları, uluslararası işbirliği ve yatırım zirveleri ile farkındalık yaratmaya çalışan, Türk Kuzey Kıbrıs Türk Ticaret Odası, yeni yönetim kurulu ile geleceğe yönelik projeleri hayata geçirmek için çalışmalara şimdiden başladı.
İşte Yeni Yönetim Kurulu
1) Genel Başkan: Prof. Dr. Uğur Özgöker (Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü)
2) Başkan Vekili: Musa Karademir (DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkan Yardımcısı)
3) Başkan Yardımcısı: Erdal Can Alkoçlar (Spektral Holding Başkanı)
4) Genel Sekreter: Halis Yılmaz (Amerikan Estetik Cerrahi Hastanesi Genel Koordinatörü)
5) Üyeler: Bülent Alıcı (Eser Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı)
6) Sevda Özgöker (Tüketici Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)
7) Ekrem Uca (Gazeteci. Ekonomi Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi)
8) Caner Yenersoy (Suoz Enerji Grubu Genel Koordinatörü)
9) Zehra Bilge Eray (Kıbrıs Kültür Derneği Genel Başkanı)
Yönetim kurulu başkan vekilliğine tekrar seçilen, DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkan Yardımcısı Musa Karademir’de şu açıklmayı yaptı; “KKTC’nin ekonomik gelişimi, pek çok değişimi de beraberinde getirecektir. Bu amaçla da enerji, eğitim, sağlık, turizm, tarım gibi konularda Mayıs ayı içinde “yuvarlak masa toplantısı” yapmak üzere kolları sıvadık.” dedi.
Yönetim Kurulu’na başkan yardımcısı olarak yeni seçilen Spektral Holding Başkanı Erdal Can Alkoçlar ise şunları söyledi: “Holding olarak KKTC’de özellikle ilaç sektörü üzerinde ar-ge merkezi kurmak ve üretim yapmak üzere çalışmalar yapıyoruz. Kıbrıs’ın geleceğine inanıyoruz. Hamlelerimizi de yeni döneme göre konumlandırıyoruz.” Dedi.  
TKKTTO kurucu üyesi ve TGRT Haber Ekonomi Müdürü ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Celal Toprak ise “KKTC için yapılan her çalışma önemli ve değerlidir. Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarının varlığı, Kıbrıs’ı çok daha fazla stratejik ve önemli hale getiriyor. Yeni yönetimin güzel çalışmalar yapacağına inancım tam.” Dedi. 
TKKTTO yeni yönetim kurulu, genel kurul sonrasında, yaptığı ilk toplantısında, KKTC’de yapılacak yatırımların izlenmesi ve desteklenmesi için, İstanbul ve KKTC’de “Yatırım Destek İzleme ve Değerlendirme Ofisi (YADO)” kurulmasına karar verdi. Ofisin başkanlığına da yatırım uzmanı ve ekonomi program yapımcısı Atıl Ayaz getirildi.
KKTC Projelerle Geleceğini ŞekillendiriyorSayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/KAU-Rektoru-Ozgoker-TKKTTOD-Baskani-Secildi/412535