Dülgeroğlu, “Halk 31 Mart’ta Sarıoğlu ve Geyikçi’yi sandığa gömecek”

14 Mart 2019 Perşembe  13:11

Başkan adayı  Dülgeroğlu, “Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu gidip, eşiyle, dostuyla kapı kapı dolaşarak Mustafa Geyikçi’ye oy topluyor. Yemezler Kaan Osman Sarıoğlu, sende Geyikçi’de siyaseten bittiniz. Bu millet 31 Martta ikinizi de sandıkta o mezarlığa gömecek” dedi.

Cumhur İttifakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Nail Dülgeroğlu, çalışmaları kapsamında sabah saatlerinde Kumluca Sanayi Sitesi’nde bulunan Finikeli işçileri ziyaret ederken, bütün sanayi sitesinde bulunan vatandaşlara ise kolaylıklar diledi. Dülgeroğlu, daha sonra Hasyurt Mahallesi’nde narenciye paketleme tesislerinde çalışan işçilerin yanına gitti. MHP Finike Belediye Başkan Adayı Dülgeroğlu, akşama doğru ise Finike Hal Dernek Başkanı İsmail Karataş ile tüccarlar dernek Başkanı Nesih Kazancıçok ve hal esnaflarıyla Seçim Koordinasyon Merkezinde(SKM) bir araya geldi. Dülgeroğlu, Yeni Mahalle’de ev toplantısı ve Hasyurt’ta mahalle toplantısı ile çalışmalarını tamamladı.
“İlk günkü heyecanla yola çıktık”
Hal esnafıyla SKM’de bir araya gelen Dülgeroğlu, başkanlık yaptığı dönemde halle ilgili sorunların çözümü için çok sayıda toplantı yaptığını ifade etti. Nail Dülgeroğlu, “Sizlerin sorunlarına bakış açımı çözüm önerilerimi başkanken bile biliyordum. Nasıl çözüleceğini hep birlikte karar verelim yapalım diye bir mücadelenin içindeyken 2014 yerel seçimleri ve büyükşehir kanunu gündeme geldi. Büyükşehir kanunu ile birlikte ilçe belediyeleri hal konusu ile birlikte devre dışı bırakıldı. Dolayısıyla direkt büyükşehire geçti. Tabi sorunlar tam çözülmemişti. 5 yıl dinlendik. Şimdi ilk günkü gibi heyecanla şevkle yola çıktık. Büyükşehir kanununa göre bize düşen görev ile yeniden iş başına dedik” dedi. 
“Taşın altına elimizi sokacağız”
Taşın altına elini sokacağını ifade eden Dülgeroğlu, “Mevcut sorunları çözmek için bütün imkanları seferber edeceğiz. Büyükşehir yapacak diye beklemeyiz. Size açık açık söz veriyorum Allah’ın izniyle seçimi çok büyük bir fark ile alacağız. 25 yıllık belediye başkanlığım dönemimde çok şey yaptık. Sayın Geyikçi kalıcı bir eser göstersin diyor. Sayın Geyikçi, Finike’de 15 günde bir 2 saat su akardı. Evinde akan suyu, ayağını attığın yolları ben yaptım. Dolayısıyla hal ile ilgili ve bir çok sorunları biliyoruz. Her ne kadar çok kötü bir tablo alacaksak da bunların altından kalkacak gücümüz var” diye konuştu.
“Toptancı Halini Finike Belediyesi’ne almak için uğraşırız”
Toptancı Hal’ini Büyükşehir Belediyesi’nden alabilme şansımız var mı? Sorusuna Nail Dülgeroğlu, “Kanunen değil ama herhangi bir işletmenin yetkisini karşılıklı sözleşme yaparak olabilir. Büyükşehir Belediyesi de meclisi toplar ve teklifi uygun gördüğü takdirde bu iş olur. Bizde Finike, Sahilkent Toptancı Hali’nin Finike Belediyesi tarafından işletilmesi için gerekeni yaparız. Ben bunu sonuna kadar kovalarım ve inşallah sonunda da alırız” diyerek cevapladı.
Hasyurt Burnucu Mahallesi’nde akşam saatlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Nail Dülgeroğlu, “Finike’ye hizmet için yola çıktık. Bunu yapacak bilgi, birikim, tecrübe hepsi bende var. Arkamda da Cumhur İttifakı ve hükümet var. Bizi ve Büyükşehir Belediyesi’ni aşan hizmetleri almak için gerekirse Ankara’ya gider kapı kapı dolaşır orada kalırım. Ben böyle deyince Millet İttifakı Adayı Sayın Mustafa Geyikçi’de bende gider Ankara’da kalır, gerekirse orada uyurum demeye başladı. Sayın Geyikçi, sen oraya git kapı kapı dolaş, yat. Orada senin üzerine yorgan sererler mışıl mışıl uyursun. Ama Cumhur İttifakı’nın bir adayı olarak biz gittiğimiz zaman biz bu işleri yaparız. Devlet gücünü arkamıza aldığımız için her türlü sorunu rahatlıkla çözebiliriz. 
“Geyikçi mahalle takımında oynuyor”
Mustafa Geyikçi’nin zorla aday yapıldığını söyleyen Dülgeroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Sayın Mustafa Geyikçi, bana belediye başkanlığım dönemimde Hasyurt Mahallesi’ne hizmet yapmadığımı söylüyor. İşte kendisi bu kadar acemi, sormazlar mı kendisine ey Geyikçi, benim başkanlığım dönemimde Finike’nin sınırları ne kadardı. Daha bunu bilmiyor, benim dönemimde Hasyurt ayrı bir belediyeydi. Büyükşehir yasasıyla Finike’ye bağlandı. Yani benim belediye başkanlığım sonrası. Geyikçi, bana çıkmış bu şekilde laf atmaya çalışıyor ama kimle dans ettiğini çok iyi bilsin. Kendisi bana pası veriyor bende forvetim gelip golü atıyorum. Ben milli takımdayım, Geyikçi mahalle takımında oynuyor. Sende bana rakip olarak topu önüme koymuşsun, penaltı da yapılmış ben sana o golü atmaz mıyım? Acemiliği buradan belli oluyor. Acemi bir başkan adayı var, topu önüme atmış ben o golü atmayayım mı? Mustafa Geyikçi’nin bir belediyeyi yönetebilmesi için ne bilgisi, ne tecrübesi var. Geyikçi, bana Hasyurt Mahallesi’ne neden hizmet yapmadığımı soracak kadar bu işleri bilmiyor ama şimdi adama sormazlar mı? Ey Geyikçi, sen 10 sene ilçe meclis üyeliği, 10 sene İl Genel Meclis Üyeliği olmak üzere 20 sene meclis üyesi olarak görev aldın. Sen kendi köyün olan Yazır Mahallesi’ne neden bir çeşme ile yapmadın. İl Genel Meclis Üyesi olduğun zaman bunu çok rahat yapabilirdin. Sen o zaman bunları yapmamışken şimdi nasıl çıkacak bu halka hizmet yapacaksın. Sen önce kendi köyüne bir çeşme yap çeşme. Bu insanlar bunu görmüyor mu sanıyorsun Mustafa Geyikçi, elbette görüyor. Biz inanıyoruz ki Finike’de yaşayan vatandaşlarımız bilgiye, birikime, tecrübeye ve efsaneyi tekrar göreve getirerek ilçenin yatırım hizmetine kavuşmasını sağlayacaktır.”
Mustafa Geyikçi’nin mevcut başkan Kaan Osman Sarıoğlu’nun mecliste borçlanma yetkilerinde hep imzasının olduğunu belirten Nail dülgeroğlu, Geyikçi’nin bir kez bile soru önergesi vererek paranın nereye harcanacağını sormadığını dile getirdi. Dülgeroğlu, konuşmasını şu şekilde tamamladı:
“Mustafa Geyikçi, Finike Belediyesi’ni büyük bir borç altına sokan arkadaşlar el ele kol kola çalışıyor. Bakın AK Parti ile MHP bir ittifak yaptı. Genel Başkanlar bu neticeyle beni başkan adayı yaptı. Mevcut başkan AK Parti’ye geçmiş ve 4,5 sene de belediye başkanlığı yapıyor. Kardeşim sen genel başkanının emrine uymayarak, ittifak ruhuna aykırı hareket ettin. Desteği bana vermen gerekirken ya da beni sevmiyor olabilirsin, sessizce oturursun. AK Parti teşkilatıyla hareket etmen gerekirken, nasıl gider Millet İttifakı’nın adayını eşinle, dostunla destekler oy toplamaya çalışırsın. Böyle AK Partililik mi olur. Bir ittifakı kuruluyorsa onun ruhuna uygun hareket etmelisin. Bizim arkadaşımız çıkmış karşı tarafı destekliyor. Ben ona artık AK Partili demiyorum. Ben AK Parti’nin Finike İlçe Başkanı Osman Aladağ ve yöneticileri başta olmak üzere en alttan, en üstten tüm AK Partili arkadaşlarıma bu karara uydukları için canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu zatı ayırıyorum. Çünkü onlar da artık söz geçiremiyor. Partiden atsalar da olmayacak, dere geçerken at değiştirilmeyeceği için. Bu zat gidip, eşiyle, dostuyla kapı kapı dolaşarak Mustafa Geyikçi’ye oy topluyor. Yemezler Kaan Osman Sarıoğlu, sende, Geyikçi’de siyaseten bittiniz. Sarıoğlu, sende siyaset mezarlığına Geyikçi ile birlikte gömüldünüz. Bu millet 31 Martta ikinizi de sandıkta o mezarlığa gömecek.”Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Dulgeroglu-Halk-31-Mart-ta-Sarioglu-ve-Geyikci-yi-sandiga-gomecek/412554