Başkan Şahin'e Bir Ömür İçin Söz Verdiler

18 Mayıs 2019 Cumartesi  13:46

Evlilik için ilk adımı atan genç çifti, nişan töreninde de yalnız bırakmayan Başkan Şahin, çifte bir ömür mutluluklar diledi.
 Başkan Şahin, 2004 yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi seçilen dava arkadaşı Muslu Alkan’ın oğlu için kız istedi, sonra söz yüzüklerini takıp kurdele kesti. Aile arasında yapılan törene Başkan Halil Şahin’in yanı sıra, Aksu Belediye Başkan Vekili Emin Bal, Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen ve iki ailenin önde gelen büyükleri katıldı.
ÖNCE KIZ İSTEDİ, SONRA YÜZÜKLERİ TAKTI
Başkan Halil Şahin, Esma Çil ve Harun Alkan’ın mutluluğa ilk adımı attığı kız isteme merasiminde, erkek tarafından “Allahın emri peygamberin kavliyle” diyerek söze girdi. Oldukça heyecanlandığı gözlenen Başkan Şahin’in kız tarafından baba Ramazan Çil’in nasipse olur  sözünü alınca rahat bir nefes aldı. Renkli anlara sahne olan kız isteme merasiminde hayırlı bir işe vesile olduklarının altını çizen Başkan Şahin, “Hayat bir imtihan dünyası, güzellikleri var zorlukları var. Zorluklarını birlikte paylaşarak, fedakârlıklarınızla azaltın. Güzellikleri de birlikte paylaşarak çoğaltmaya çalışın” diyerek
genç çifte öğütlerde bulundu. Kahvelerin içildiği, ikramların yapıldığı kız isteme merasiminde Esma Çil ve Harun Alkan’ın nişan yüzükleri de takıldı. Genç çiftin nişan kurdelesini kesen Başkan Şahin, merasimin ardından hatıra fotoğrafları çektirerek anı ölümsüzleştirdi.
BAŞKAN ŞAHİN, GENÇ ÇİFTTEN “EVET” SÖZÜ ALDI
Başkan Şahin, genç çifti nişan töreninde de yalnız bırakmadı. Çil ve Alkan ailelerinin mutlu gününe ortak olan Şahin, çok sayıda davetlinin katıldığı törende kısa bir konuşma yaptı. Şahin, ;Oğlumuz da, kızımız da hakikaten çok değerli. İnşallah güzel bir yuva oluşturacaklar. Biz de hayırlı bu işe vesile olmanın sevabını alacağız. Kendilerini kutluyorum. Allah tamamına erdirsin.” diye konuştu. Başkan Şahin, nasip olursa genç çiftlerin nikâhını da kıyarak mutluluklarına ortak olacağını söyledi
 Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Baskan-Sahin-e-Bir-Omur-Icin-Soz-Verdiler/412757