Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT özel yayınına katıldı

24 Ekim 2019 Perşembe  23:38

TRT 1, TRT Haber, TRT Türk, TRT Avaz, TRT World, TRT Arabi, TRT Kurdî ortak yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleştirilen canlı yayında Barış Pınarı Harekâtı, öncesi ve sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.
“Cumhurbaşkanı Özel Yayını”nda Serdar Karagöz, Andrea Sanke ve Pelin Çift’in sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; Barış Pınarı Harekâtı, Suriye'nin Kuzeydoğusuna İlişkin Türkiye-ABD Mutabakatı ve ABD ile ilişkiler, Rusya ziyareti ve Türkiye-Rusya Federasyonu Arasında Mutabakat Muhtırası, güvenli bölge ve terör örgütleriyle mücadele başta olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.
"Trump'ın kendisine bizzat anlattık"
Erdoğan : NATO'nun sözleşmesinin 5. maddesinde bizim birbirimizi herhangi bir saldırıya karşı koruma tedbirimiz var. Terör örgütleriyle görüşme yapıyorlar. Bir taraftan teröre karşı mücadeleyi konuşuyoruz bir taraftan onların gönderdiği mektupları kendi mektuplarınıza ek yapıp bize gönderiyorsunuz. Bunları hep konuştuk. Biz bunları Trump'ın kendisine bizzat anlattık. Biz şu anda size kırgınız, bir teröristle mektup alışverişinde bulunuyorsunuz, o mektubu kendi mektubunuza ek yapıp bize gönderiyorsunuz. 
"Mazlum denilen terörist kırmızı bültenle aranıyor, ABD bize teslim etmeli"
Mazlum denilen terörist kırmızı bültenle aranıyor. ABD'nin bu adamı bize teslim etmesi lazım. Bugün Adalet Bakanıma da söyledim, onlar da bu adamı isteyecekler. Böyle bir çalışmanın gayreti içerisindeyiz.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Cumhurbaskani-Erdogan-TRT-ozel-yayinina-katildi/413189