Serdar Denktaş: ,KKTC’yi vatan Türkiye’yi anavatan gören düşüncenin Cumhurbaşkanlığına gelmesini istiyorum

19 Ocak 2020 Pazar  22:18

Demokrat Parti (DP) Milletvekili Serdar Denktaş, Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili “Şimdilik ne aday ne de aday değilim” demediğini vurguladı.
KKTC’yi vatan Türkiye’yi anavatan gören düşüncenin Cumhurbaşkanlığına gelmesini istediğinin altını çizen Serdar Denktaş , “Benim adaylığımın etkileri ne olur? Ben kazanamazsam başka kimlere kaybettirir, kimlerin kazanmasına neden olabilirim sorusu da aklımdan hiç çıkmış değildir” ifadelerini kullandı. 
“Bugün sizlere Cumhurbaşkanlığı adaylığımla ilgili kararımı açıklamamı bekliyorsun. Biliyorum uzun bir süredir konuşulan bir konudur. Adaylar arka arkaya açıklanmaya başladı” cümlelerinin kullanan Serdar Denktaş, Konunun kendisi açısından sadece bir adaylık konusudur olmadığını belirtti. Adaylık açıklamasını ‘kolay iş’ olarak nitelendiren Denktaş, “Konu benim açımdan ülkemizin geleceğiyle ilgili bu dönemde aday olmam halinde bunun sonuçları ne olur sorusuna doğru cevabı bulmaktan geçer” ifadelerini kullandı.
Serdar Denktaş   Serdar Denktaş, açıklamasının devamında şunları belirtti: “Aday olur kazanırsam ne ala. Halkımın büyük bölümünün de desteklediğini bildiğim Kıbrıs konusundaki hassasiyetlerimizi Cumhurbaşkanlığına taşırız. Bu makam seçimlerden sonraki 5 yıl dış dünyaya bu hassasiyetleri duyurur. Cumhurbaşkanlığı tabii ki sadece Kıbrıs sorunuyla ilgili değildir. 
Kurucu Cumhurbaşkanımız Denktaş’ın o makamı boşaltmasından sonra maalesef Cumhurbaşkanlığı halkımıza liderlik yapma fonksiyonunu yitirmiştir. Aday olup seçilirsem en az Kıbrıs konusu kadar üzerinde önemle duracağım bir konu budur. 
Ancak seçimler her zaman kazanma ile sonuçlanmaz. Kazanmak kadar kaybetmek de var. Bu her adayın için geçerli bir durum. Ancak ben olaya sadece kazanmak veya kaybetmek penceresinden bakmıyorum. Diğer bazı adaylar o makama kişisel hırsları nedeniyle gelebilmek için yanıp tutuşabilirler. Ben böyle değilim. 
“ BU SEÇİMLERDE BENİM ADAYLIĞIMIN ETKİLERİ NE OLUR?”
KKTC Cumhurbaşkanlığı bu ülkenin en üst, en saygı duyulması gereken bir makam olduğundan o makama gelmek elbette her siyasinin hedefinde olabilir. Ancak ben sadece “ ben geleyim” üzerinden okumuyorum bu seçimleri. Benim adaylığımın etkileri ne olur? Ben kazanamazsam başka kimlere kaybettirir, kimlerin kazanmasına neden olabilirim sorusu da aklımdan hiç çıkmış değildir. 
“ BEN O DEV LİDERİN OĞLUYUM”
Ben bu devleti kuran adamın evinde doğdum. Doğdum doğalı devam eden Kıbrıs müzakerelerini başlatan, yürüten, bugüne kadar elde ettiğimiz tüm kazanımların altında imzası olan o dev liderin oğluyum. Benim karar verirken hassas davranmamı mazur görün lütfen.
“BENCE KKTC’Yİ VATAN TÜRKİYE’Yİ ANAVATAN GÖREN DÜŞÜNCE CUMHURBAŞKANLIĞINA GELMELİ”
Bu ülkeyi seven, devletini yaşatmak isteyen, halkının güvenliğini, varoluşunu öncelik olarak gören, egemenliğine sahip çıkan, eşitliğinden taviz vermeyecek, KKTC’yi vatan Türkiye’yi anavatan gören düşüncenin Cumhurbaşkanlığına gelmesini istiyorum. Ben bu ülke demokrasisini daha da demokratik yapmak isteyen, fırsat eşitliğinin sonuna kadar savunuculuğunu yapacak, insan hakları ve özgürlüklerimizi daha da ileri taşıyacak düşüncenin o makama layık olduğunu düşünüyorum. 
“ŞU AN ‘NE ADAYIM NE DE DEĞİLİM’ DEMİYORUM”Bunları savunan Serdar da olur Mehmet de olur Ahmet de olur. Önemli olan düşüncenin ta kendisidir. Önemli olan o makamı halkımızın güvenliği ve esenliği için çalışan bir makama yeniden döndürmektir. Değerli arkadaşlar. Şu an ne adayım ne de değilim demiyorum. Önümüzdeki günlerde belki de şu an adaylıklarını açıklayan arkadaşlarla da konuşup ülkemiz için en iyisi ne ise o yönde bir karar vereceğim. dedi.

 Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Serdar-Denktas-KKTC-yi-vatan-Turkiye-yi-anavatan-goren-dusuncenin-Cumhurbaskanligina-gelmesini-istiyorum/413519