Yazlıkçılar Gitti Gondol Sefası Bitti

5 Ekim 2020 Pazartesi  11:58

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde Korkuteli belediyesince yapılan Kanal Korkuteli projesi içerisinde yer alan  yaklaşık bir kilometre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde gondol  gezinti alanı oluşturulmuştu.
Antalya'da denizle bağlantısı bulunmayan Korkuteli ilçesi, yaklaşık 23 bin metrekarelik alanda yapılan Kanal Projesi ile tekne gezisi yaz ayı boyunca büyük ilgi görmüştü.
Yazlıkçılar Gitti Gondol Sefası Bitti
.
22 bin 700 metrekarelik bir alanda hayata geçirilen kanalda, yaklaşık bir kilometre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde tekne gezinti alanı oluşturuldu.
Kanal Projesi'nin birinci etabını oluşturan ve Yörük yaşamını yansıtan açık ve kapalı müze yapıldı. Ayrıca vatandaşların keyifle vakit geçirecekleri yürüyüş alanları, oturma grupları ve oyun alanları var..
Yaz ayı boyunca her akşam belirli saatlerde ses ve ışık gösterilerinin yapıldığı kanal, vatandaşların beğenisini topladı..
Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek  , Kanal Korkuteli projesi ile hem Korkutelide yaşayan vatandaşlardan hemde yazlıkçı olarak yazın 4 ay boyunca Antalya'dan gelerek Korkutelide yaşayan vatandaşlardan ve turistlerden bu projesi ile büyük beğeni kazandı
Ekim ayı itibarıyla tehnalaşan Korkutelide Kanalda bulunan su boşaltılarak Gondal gezisi yaz sezonu başına kadar sona erdirildi.
 Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Yazlikcilar-Gitti-Gondol-Sefasi-Bitti/415357