KKTC'de Sokağa Çıkama Yasağı Kararı

16 Ocak 2021 Cumartesi  21:25


KKTC Başbakanı Saner, tüm dünyada olduğu gibi Koronavirüs  nedeniyle ülkede de birtakım sıkıntıların yaşandığının malum olduğunu ifade etti.
Saner, bu bağlamda Sağlık Bakanlığı’nın günlük yapılan rutin testlerde iç bulaşın 30’lu rakamlara doğru yükselmesinin ardından Bakanlar Kurulu’nun olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdiğini dile getirdi.
Geçtiğimiz günlerde ülkeye gelen 20 bin doz Sinovac aşısı hakkında da açıklamalarda bulunan Başbakan  Ersan Saner , şu anda aşı yaptırmak için başvuru yapan kişi sayısının oldukça yüksek olduğunu vurguladı.
Saner, yarından itibaren akşam saat 22.00 ile sabah saat 05.00'e kadar sokağa çıkma yasağı ilan ettiklerini duyurdu. Sokağa çıkma yasağı, 25 Ocak Pazartesi 05.00'te sona erecek.
Başbakan Saner, okulların ise açılış tarihinin Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından 22 Ocak 2021 tarihinde tekrar görüşüleceğini ve bir karar üretileceğini de belirtti. 
Kamu çalışanlarına, hakları saklı kalmak ve sonra ödenmek koşuluyla, Ocak - Şubat - Mart aylarında hayat pahalılığı artışı verilmeyecek. Buradan elde edilecek kaynak reel sektöre aktarılacak.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/KKTC-de-Sokaga-Cikama-Yasagi-Karari/415827