PTT LaraTesisi , İhalesi İPTAL

20 Ocak 2021 Çarşamba  19:47

Byturco Medya Yyaın Grubumuza ait Gazetelerimizde konuyu gündeme getirdiğimiz ihalenin  haberi büyük ilgiyle takip edilmişti,. İhalenin İPTAL kararı Ankara'dan edindiğimzi ilk bilgi olurken tedayının daha sonra açıklanacağı belirtildi
PTT Genel Müdürlüğü, Antalya’daki Eğitim ve Dinlenme Tesisini ihaleyle satışa çıkardığı kamuoyunda satışı büyük tepkilere yol açan  20 Ocak’ta Ankara’da yapılacan ihale iptal edildi .Tesis Antalya’nın en değerli sahillerinden olan Lara’da bulunuyor. 
“Antalya ili Muratpaşa ilçesi Güzeloba Mahallesindeki 16.830,18 metrekare arsa alanı ve 5.515 metrekare kapalı alanı bulunan PTT Lara Eğitim ve Dinlenme Tesis Binası 66 milyon 125 bin TL muhammen bedelle kaplı teklif açık artırma usulüyle satışa çıkarılmıştı.
İhale 20 Ocak 2021 tarihinde PTT Genel Müdürlüğünde gerçekleşirken çok sayıda alıcı talebi olduğu ancak ihalenin iptal edildiği BYTURCO MEDYA HABER MERKEZİMİZE ULAŞAN İLK BİLGİ.

ARAZİ PTT 'YE 1952 YILINDA BİLA BEDELSİZ VERİLMİŞ 


Geçmişte Milli Emlak genel müdürlüğüne ait olan arazinin 1952 yılında kamu yararına çalışan PTT için sosyal tesis olarak kullanılması için  dönemin Valisi ve tapu müdürü tarafından yapılan bila bedelsiz satışla PTT 'ye verildiği alanın Antalya Büyükşehir belediyesi tarafından Halka açık hizmet için kullanılan günübirlik piknik alanı olan sahil şeridinin içerisinde bulunuyor.Tesisin önü 2004 yılında Antalya valiliği ve büyükşehir  belediyesi ortaklığı Lara Birlik tarafından kıyı kenar çizgisine uymadığı için telle kapatıldığı öğrenildi.
Tesis yıllardır virane bir şekilde bakımsız olarak kapalı bir şekilde duruyordu.
Tesisin ihaleye çıktığı haberi Antalya'da büyük tepkilere yol açmıştı.

 Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/PTT-LaraTesisi-Ihalesi-IPTAL/415849