Erdoğan Müjdeyi KKTC Meclisinde Verdi

19 Temmuz 2021 Pazartesi  17:12

Haber :İrem Kesim /KKTC 
KKTC Meclisinde Erdoğana'a başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar,Binali Yıldırım  olmak üzere birçok bakan ,Azerbeycan Milletvekilleri eşlik ettiler.
KKTC Meclisinde merakla beklenen konuşmasını yapan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan   20 Temmuz  Barış Harekatı'nın 47. yıldönümünde günün anlamına değinen şehitleri rahmetle andı.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetnin varlığı her türlü siyasi görüşün üzerinde olduğunu belirten Erdoğan birlik ve beraberliğimiz kimse bozamayacağını KKTC halkının yanlız olmadığını  belirtti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bugün Türkiye ile KKTC arasındaki ezeli kardeşliğimizi tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz" dedi.
Erdoğan beklenen müjdeyi açıklayarak, KKTC'ye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ,Parlemento binası ve Millet Bahçesi inşa edileceğini açıkladı.
Ada'da iki ayrı devlet iki ayrı halk olduğunu söyleyen Erdoğan bilindiği gibi KKTC devletinin ne cumhurbaşkanlığı nede parlemento binası var.Cumhurbaşkanlığının projesi bitti yakında inşaatına Metehan'da başlatıyoruz.ihtişamlı bir parlemento binasının olması içerinde milletvekiilerimizin rahatça çalışacağı odalarının,toplantı salonlarının  olmasını istiyoruz  dedi
 Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Erdogan-Mujdeyi-KKTC-Meclisinde-Verdi/416537