KKTC'de Bakan Canaltay'dan Ercan Havalimanı Sorununa Çözüm

21 Ağustos 2021 Cumartesi  22:39

Haber :İrem Kesim /KKTC 
İncelemelerin ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.Bakan Canaltay paylaşımda, Ercan’da yaşanan sıkışıklığının nedenin günde 20 uçakla gelen yaklaşık 300 yolcunun aynı anda sağlık kontrolleri ve muhaceret işlemlerinin yapılması olduğunu belirten Bakan Canaltay, yolcu birikmesini önlemek için Sağlık Bakanlığı ile sağlık ekiplerini artırma noktasında anlaştıklarını açıkladı. 
“İnsanüstü bir gayretle çalışan sağlık çalışanları hastaneden başlayarak hayatın her anına dokanıyor. Hepsini tek tek yürekten tebrik ediyor, özverileri ile gurur duyuyorum.” diyen Remiye Canaltay; denetimde en ufak bir zaafiyet göstermeden çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.
Ziyaretinde tüm Ercan çalışanlarının, yönetimden işçi kadrolarına, polisten kamu çalışanına kadar herkesin özveri ile çalıştığını yerinde gördüğünü söyleyen Canalatay; “Ben ülkem adına çok mutlu oldum. Çalışmaya ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/KKTC-de-Bakan-Canaltay-dan-Ercan-Havalimani-Sorununa-Cozum/416638