KKTC Sağlık Bakanı Üstel :Aşı Olarak ve Kurallara Uyarak Mutlaka Başaracağz

22 Ağustos 2021 Pazar  20:53

Haber :İrem Kesim /KKTC 
Sağlık Bakanı Ünal Üstel, kural ihlalleri nedeni ile ülkedeki vaka artışının yükselişe geçtiğine dikkat çekti “Bu süreci, aşılarımızı tamamlayarak ve kurallara uyarak aşabiliriz” dedi. Üstel yüz yüze eğitimin başlayabilmesi için büyükleri dikkatli olmaya çağırdı...
“KURAL İHLALİ NEDENİYLE VAKALAR YUKARIYA FIRLADI”
Üstel şunları söyledi;
" İnsanımız ve insanımızın sağlığını esas bilerek, çalışma temelimiz olarak kabul ederek yola çıktığımızdan bugüne kadar yaptıklarımızı en ince detayına kadar halkımıza paylaştığımız herkesin malumudur.
Çok yoğun Koronavirüs pandemisiyle ile ilgili, Dünya Sağlık Örgütü ve Anavatan Türkiye ile uyumlu olarak her alınan tedbir ve üretilen karar kamuoyu ile paylaşılmıştır.
Son günlerde vaka sayılarında artış görülmesi endişe değil sorumlu olmamız gerektiğini hatırlatmaktadır.
Test sonuçlarına dayalı veriler incelendiğinde, vaka sayılarının yukarıya fırlamasının insanımızın kural ihlallerinden kaynaklandığı açıkça görülmektedir.
“BU SÜRECİ, AŞILARIMIZI TAMAMLAYARAK VE KURALLARA UYARAK AŞABİLİRİZ”
Unutmamalıyız ki, pandemi sadece ülkemizde değil, dünyada baş ağrıtmayı sürdürmektedir. Bu süreci, aşılarımızı tamamlayarak ve kurallara uyarak aşabiliriz.
Sağlık Bakanlığı olarak halkımızın sağlığı adına her türlü özveriyi göstererek yapılan önerileri dikkate alarak süreci ileriye taşımaya dün olduğu gibi bugün de yarın da kararlıyız.
“ADA PASS UYGULAMASIYLA BULAŞ VE YAYILIMIN ÖNÜ KESİLECEK”
Önümüzdeki günlerde başlayacak Ada Pass uygulamasıyla bulaş ve yayılımın önü kesilecek, yaklaşan "eğitim yılında " yüz yüze eğitime " yardımcı olacak ortam sağlayabileceğiz.
Bir buçuk yıldan fazla bir süre gece gündüz, sabah akşam demeden virüse karşı ön saflarda bıkmadan, usanmadan mücadele veren tüm sağlık çalışanlarımızın oldukça yorulduğu hepimizin malumudur.
“AŞI OLARAK VE KURALLARA UYARAK MUTLAKA BAŞARACAĞIZ”
Doktorlarımız, hemşirelerimiz ve yardımcı sağlık hizmetlerimizin aylardır verdiği bu özverili emeğin karşılığını tüm halkımız, işletmelerimiz, esnafımız aşı olarak, kurallara uyarak gösterme şansını kullanmalıyız.
Aşı olarak ve kurallara uyarak mutlaka başaracağız.
Çocuklarımızın yüz yüze eğitimi için büyükler olarak dikkatli ve tedbirli olmalıyız.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/KKTC-Saglik-Bakani-Ustel-Asi-Olarak-ve-Kurallara-Uyarak-Mutlaka-Basaracagz/416640