Kar Yağışı Antalya-Konya Karayolunda Ulaşımı Engelliyor

22 Ocak 2022 Cumartesi  11:59

Tüm yurdu etkisi altına alan sğuk hava ve kar  Antalya'yı Konya'ya bağlayan  karayolunda ulaşımıı engelliyor.
Akseki-Seydişehir karayolunda 1825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde kar yağışı sebebiyle tırların geçişine izin verilmiyor.
Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolu üzerinde bulunan 1825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde gece saat 22.00 sıralarında başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Akseki'nin Yarpuz Mahallesi'nden itibaren başlayan kar yağışı sebebiyle bölgede kar kalınlığı yer yer 40-50 santimetreye ulaştı. Alacabel'de kar ve tipinin etkili olduğu ve görüş mesafesinin yer yer sıfıra kadar düştüğü bildirildi. Bölgede denetimlerini aralıksız sürdüren Akseki Bölge Trafik ekipleri, tırların ve zincirsiz araçların karayolunu kullanmasına izin vermiyor. Karayolları Antalya ve Alacabel ekipleri ise çok sayıda iş makinası ile yolda biriken karı temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.
Meteoroloji tüm yurtda kar yağışının önümüzdeki günlerdede süreceğini bildirirken ,araçlarıyla seyahat edecek sürücülerin araçlarında mutlaka zincir ve takoz bulundurmaları konusunda uyarıldı.Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Kar-Yagisi-Antalya-Konya-Karayolunda-Ulasimi-Engelliyor/417192