Erdoğan Açıkladı : Hamlemitoğlu'nun Katil Zanlısı MİT Tarafından Bulundu

26 Ocak 2022 Çarşamba  23:42

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 2002 yılında suikasta kurban giden tarihçi Necip Hablemitoğlu cinayetine ilişkin kritik bir bilgiyi kamuoyuyla ilk kez paylaştı. Erdoğan, katil zanlısı Nuri Gökhan Bozkır'ın MİT tarafından Ukrayna'da bulunduğunu ve Türkiye'ye getirildiğini duyurdu.
NTV canlı yaynında gündeme dair açıklamalarda bulınan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun yıllardır ,Necip Hamlemitoğlunun kati zanlsı olarak Ukranya'da MİT tafafından bulunarak  Türkiye'ye getirildiğini açıkladı.
Nuri Gökhan Bozkır adlı katil zanlısını başta FETÖ ve diğer bazı yasadışı örgütlerlede ilişkisinin olduğunu belirten Erdoğan Kati zanlsının adalet önünde hesap cereceğini söyledi
ERDOĞAN CANLI YAYINDA  AÇIKLADI
Bunu ilk defa bu programda açıklayacağım. MİT uzunca süredir bu suikastın katil zanlılarından olan Nuri Gökhan Bozkır'ın izini sürüyordu.
Bu şahıs kırmızı bültenle aranıyordu. Kaçtığı yurtdışında 2015 yılından itibaren FETÖ medya organlarına verdiği röportajlarında da ülkemiz aleyhine asılsız iddialarda bulunuyordu.
İstihbaratımız Ukrayna'da saklandığını tespit etti ve bu şahsın yakalanarak ülkemize getirilmesi konusunda Zelenskiy ile de, önceki devlet başkanlarıyla da konuştuk. Bu kişi cinayetin zanlısı olarak ülkemiz yargısına hesap veriyor. Bu iş neticelendi, FETÖ'yle irtibatı dışında DEAŞ'a silah ve mühimmat temin ettiği de bilinen birisi. Bu kişinin yakalanıp ülkemize getirilmesi geçmişteki faili meçhul cinayetleri aydınlatma konusundaki kararlılığımızın da ispatıdır. dediSayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Erdogan-Acikladi-Hamlemitoglu-nun-Katil-Zanlisi-MIT-Tarafindan-Bulundu/417214