Yazar İpek Akol ‘‘Düşümdeki Kıtaya İPEKSİ Bir Yolculuk’’ kitabı tanıtımı Işık Kitabevinde

5 Ocak 2023 Perşembe  21:12

Yazar İpek Akol ‘‘Düşümdeki Kıtaya İPEKSİ Bir Yolculuk’’ kitabı tanıtımı Lefkoşa'da Işık Kitapevinde  6 Ocak 2023, Cuma Saat: 16.00 - 18.30 arası nda

Yazar İpek Akol kitabı ve imza günü için tanıtımıyla ilgili şu açıklamada bulundu :
 Dünyayı gezme serüvenim, çok küçük yaşlarımdan itibaren başladı. En büyük tutkum, yeni yerler keşfetmek, farklı kültürleri yakından gözlemleyip, değişik yemeklerini tatmak oldu. Uzak diyarlara doğru yola çıkarken, gezilerim esnasında, küçük küçük notlar tuttum her seferinde. Günün birinde, bu notlarla kitap yazmak ise en büyük hayalimdi. Bugün, bu hayalimi gerçekleştirmenin ve yaşanmış anılarımı kaleme almanın, tarifi imkânsız heyecanını yaşamaktayım. Bununla birlikte, ilk gezi kitabımı, siz değerli dostlarıma duyurmanın mutluluğu içerisindeyim. Ülkemizde, gezi kitaplarının yok denecek kadar az olmasıyla beraber, yeni yılın ilk günlerinde, 2023’ün ilk kitabı olarak, imza ve tanıtım günü yapacağımdan dolayı ise içim içime sığmıyor.

İki yıl içerisinde, toplam 511 sayfalık kitabımı yayın aşamasına getirene kadar, oldukça meşakkatli bir süreçten geçtiğimi yakın çevremdekiler gayet iyi bilirler. Öncelikle, her zaman yanımda olan ve bana moral verip motivasyonumu güçlendiren canım annem Lale Atamtürk'e minnettarım. Özellikle de bu yola adım atmamda beni teşvik eden sevgili editörüm, yazar/şair Sn. Bülent Fevzioğlu 'na ne kadar teşekkür etsem azdır. 

Ayrıca, kitabımın kapak tasarımında, tüm arzularımı hiç usanmadan ve büyük bir keyifle yerine getirip tamamlayan sevgili Sylvia Nejla Çağdaşoğluları'na çok teşekkür ederim. 

Bu arada, kitabımla beraber oldukça keyifli bir fotoğraf çekimi yaparak, bu önemli anımı ölümsüzleştiren sevgili Sunay Özbostancıoğlu ile A Emre Gürsev'e de sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Her şey hayallerimin ötesinde, harika oldu.

Gezi seven tüm dostlara ilham ve armağanım olsun. İmza ve tanıtım gününde buluşmak dileğimle...Sayfa Adresi: http://www.byturco.com/haber/Yazar-Ipek-Akol-Dusumdeki-Kitaya-IPEKSI-Bir-Yolculuk-kitabi-tanitimi-Isik-Kitabevinde/418348