Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   8/12 °C
 
 
    Rektör Özlenen Özkan, Salı Grubu’nun konuğu oldu  
 
    Olumsuz Hava Şartları KKTC'de Ercan'dan Uçuşları Etkiliyor  
 
    Turizmin Başkenti Antalya'da Kar Heyecanı Yaşandı  
 
    İşte Farkımız ,KKTC Seçimlerinde Mehmet Kesim'in Yazdıkları Bir Bir Çıktı  
Cumhurbaşkanı'ndan Kılıçdaroğlu'na: "Sen Önce Bunun Cevabını Ver!"
Cumhurbaşkanı ndan Kılıçdaroğlu na:  Sen Önce Bunun Cevabını Ver!
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beylikdüzü'nde toplu açılış töreninde konuştu...
 
27 Mart 2017 Pazartesi - 16:48

İşte o konuşmadan satır başları;
 
Beylikdüzü İstanbul'un şanslı ilçelerinden biri. 1999 depreminden sonra yıldızı parlayan bu ilçemiz çarpık yapılaşma yaşamadan yapılaşmasını sürdüren bir yerimizdir. Burası da Türkiye'nin her yerinden gelen insanlarımızı, hatta yabancıları bünyesinde barındıran çok farklı bir yerdir. İstanbul'un ve ülkemizin aydınlık geleceği iç in 16 Nisan'da Beylikdüzü büyük Türkiye için evet diyor mu? Müreffeh Türkiye için evet diyor mu? İstikrar için evet diyor mu? Güven için evet diyor mu?
 
TÜRKİYE BAŞBAKANI ASILDIĞINDA ANA MUHALEFET ALKIŞLIYORDU
 
Türkiye 16 Nisan'da sandığa gittiğinde dün ile bugünün mukayesesini yaparak kararını verebilir. Unutmayınız, söylenen her şey yalan olabliir ama yaşadıklarımız gerçektir. Milletimiz geçmişte darbeler yaşadı mı, demokrasisi kesintiye uğradı mı, hak ve özgürlükleri geriledi mi? Bu ülke Başbakanını, iki bakanını idam ettiği zaman şu andaki ana muhalefet alkışlıyordu. Demek ki ülkemizin mevcut yönetim sistemi, milletimizin demokratik alanlarda sıkıntılara maruz kalmasına engel olamaz.
 
BU ÜLKEDE BİR GECELİK FAİZ 7 BİN 500'LERE ÇIKTI MI?
 
Yaşadığımız ekonomik krizler yüzünden sık sık fakirleştik mi? Yüksek enflasyon, faiz sarmalı yüzünden milletimizin harcanması gereken kaynaklar başkalarının cebine akıtıldı mı? Bu ülkede bir gecede yüzde 7 bin 500 faiz uygulandı mı? Batan bankaların, zakar eden KİT'lerin, kötü yönetilen ülkenin tüm yükü milletimizin sırtına bindi mi?
 
ANA MUHALEFET PARTİSİNİN BAŞI ÖNCE BUNUN CEVABINI VER
 
Zaman zaman tıpkı 1950-60 arasında 65-70 arasında tıpkı 2002'den bugüne kadar olduğu gibi tek parti hükümetleri çıkmış ülkeyi güçlendirmiştir. Biz 16 Nisan'da milletimizin takdirine sunduğumuz anayasa değişikliğiyle bu istikrarlı dönemleri istisnai olmaktan çıkarıp, kalıcı hale getirmek istiyoru. Türkiye Cumhurbaşkanı ile Başbakanların kavgalarından çok çekti. 1990'larda Cumhurbaşkanlarıyla Başbakanlar arasındaki sorunlar öylesine ayyuka çıkmıştır ki, karşılıklı hakaretler tehditler hafızalarımızdadır. Merhum Özal merhum Demirel'le çok atışmışlardır. Aynı ekolden geldiği halde Sezer merhum Ecevit'e anayasa kitapçığını fırlattı mı? Niye fırlattı peki? Şimdi ana muhalefetin başındaki konuşuyor. Sen onca bunun cevabını ver. Ertesi gün Türkiye ekonomisi allak bullak oldu.
 
BU ÜLKEDE OTEL ODALARINDA HÜKÜMETİN KURULDUĞUNU BİLİYORUZ
 
özal, Demirel, Erbakan, Türkeş, Yazıcıoğlu merhumları hepsi Başkanlık sistemi demiştir. Çünkü iliklerine kadar bu meseleyi yaşamışlardı. Seçimler yapılıyor, milletimiz sandıkta gönlünden hangi parti geçerse ona oyunu veriyor. Şayet sandıktan bir parti hükümeti kuracak çoğunluğu çıkartırsa mesele yok. Ama sandıktan çıkan sonuç bir partinin iktidarına imkan sağlamıyorsa o zaman yandın. Hemen pazarlıklar başlıyor: 3 bakanlık eksik, 5 bakanlık fazla olacak. Şu konuda benim dediğim, o konuda senin dediğin olacak. Bu ülkede otel odalarında, Güneş Moteller'de hükümetlerin kurulduğunu biliyoruz değil mi?
 
BİR MİLLETVEKİLİNİN 5 KEZ PARTİ DEĞİŞTİRMESİNE ŞAHİT OLDUK
 
Dışarıdan sürekli hükümete müdahalede bulunuyor. Yeri geliyor Cumhurbaşkanı, yeri geliyor yargı, yeri geliyor asker. Toplam ömrü 2 ay olan hükümetlerle yönetildik. Böyle bir ülkede istikrar olabilir mi? Bir dönem içinde 5 defa parti değiştiren milletvekillerine şahit olduk mu? Böyle bir sistemin istikrar ve güven ortamına katkı sağlaması olamaz.
 
7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİN ARDINDAN BUNLAR HAVAYA GİRDİLER
 
Ana muhalefetin başındaki zat 14 yıldır ülkeyi tek başına idare ediyorsunuz, sistem değişikliğine ne gerek var diyor. İyi de 14 yıl istikrarı biz bu ana muhalefete rağmen koruduk. Bu 14 yıl içinde neler çektiğimizi biz biliyoruz. Tehditleri unutmadık, 2007 yılında Cumhuriyet yürüyüşlerinde rektörleri yürüttüler. Bunların arkasında hangi zihniyet vardı. 29 Ekim Cumhuriyet kutlamalarında alternatif kutlamalarını kimler yaptı? Ana muhalefet partisi, niye? Çünkü bunlar her yerde bölmekten yanaydı. 367 garabetiyle partimizin kapatılması için nasıl hukuk dışı yolların devreye sokulduğunu unutmadık. 17-25 Aralık'ta bu süreç vardır. 7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından yaşananlar ortada. 56 Kürt kardeşimiz Diyarbakır'da öldürüldü. Ölen Kürt öldüren Kürt. HDP havaya girdi. Zannetti ki tamam artık biz işi bitirdik, öyle ise vuralım dediler. Şimdi ne oldu? Girdikleri inlere kadar bunları kovalıyoruz.
 
O GECE BAŞARILI OLSALARDI AYNI OYUNU SAHNEYE KOYACAKLARDI
 
Bu milletin huzuru, refahı için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu seçimlerde hiçbir parti tek parti iktidarı elde edebilecek çoğunluğu elde edemedi. Böyle olunca ülkemize diş bileyenlerin nasıl el oğuşturarak sahaya inmek istediklerini görmedik mi? Hamdolsun bu dönemi kontrollü bir şekilde yönetmeyi başardık. Buna rağmen çukur eylemleriyle, ülkemize yurtdışından yapılan saldırılarında terör örgütlerinin heveslerini kursaklarında bıraktık. Milletimizin 15 Temmuz gecesi sergiledikleri kararlılık olmasaydı Türkiye tarihinin en karanlık dönemine girecekti. Suriye'de, Irak'ta, Libya'da oynanan oyun ülkemizde sahneye konmaya çalışacaklardı.
 
BİZ İKTİDARA GELİNCE BAKAN SAYISINI AZALTTIK
 
Eskiye methiye düzenlerin tek derdi kendi çıkarlarının zarar görecek olmasıdır. Hiçbirinin ülkenin geleceyle ilgili vizyonu sözkonsuu değildir. Türkiye 1991'den bu yana kesintisiz istikrarla yönetilmiş olsaydı şu andaki yerinin iki kat üstünde olacaktı. Yani kişi başına milli gelir 11 bin dolardan 22 bin dolara çıkacaktı. Yeni yönetim sistemimizle 2023 hedeflerimize ulaşacağımızı, bu eksiği fazlasıyla telafi edeceğimizi söylüyoruz. Bugün ana muhalefetin başındaki zat İnegöl'de konuşuyor. Yalan makinası gibi. Diyor ki, Cumhurbaşkanı seçildiğinde şunu bunu yardımcı olarak atar diyor. Biz göreve geldiğimizde bakan sayısını indirdik, ey Kılıçdaroğlu sen bunu biliyor musun?
 
ELİNE DİLİNE DURSUN! DÜNYANIN NERESİNDE BÖYLE BİR ŞEY VAR
 
Ana muhalefetin başının SSK'da genel müdür olduğu zaman hastanelerin halini biliyorsunuz değil mi? Bu adama 5 tane keçi ver hepsini kaybeder. Lüleburgaz'da bir yavrumuzun kolunu kesmişlerdir. Rahmetli Savaş Ay soruyordu, cevap veremiyordu. Bir kasetle geldi partisinin başına şimdi oradan yalan makinası çalışıyor. Söyledikleri yalanlara bak. Ben başkan olursam lokantaları kapatacakmışım. Yahu dünyanın hangi başkanlık sisteminde böyle bir şey var. Muhtarlıklar kapatılacakmış. Muhtarlık seçimle geliyor, bunların yasal, anayasal teminatı var. Kalkıp da Cumhurbaşkanı yasalarla gelmiş olan herhangi bir kişiyi görevden alamaz. 50 tane 100 tane 500 tane yardımcı atayacak diyor. Eline diline dursun yahu. Dünyanın neresinde böyle bir uygulama var.
 
İDAM PARLAMENTODAN GEÇTİĞİ ANDA BEN ONAYLARIM
 
15 Temmuz Şehitler Köprüsü yapılırken 'hayır dediler. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü yapılırken 'hayır' dediler. Yavuz Sultan Selim Köprüsü yapılırken, Osmangazi Köprüsü yapılırken 'hayır' dediler. Marmaray, 3 yılda 200 milyon insan geçti, Marmaray yapılırken 'hayır'. Avrasya Tüneli'ne ne dediler: Hayır... Hayır... Hayır... Şimdi yeni bir versiyon çıktı. Kandil'den talimat geliyor: Hayır deyin. İmralı'dan talimat geliyor: Hayır deyin. Pensilvanya'dan haber geliyor, FETÖ'den hayır diyor... 16 Nisan'ı halledelim bu idam konusu parlamentoya gelecek ve parlamentodan geçtiği anda bana geldiği anda ben bunu onaylarım. Çünkü 249 şehidin katillerini devletin affetme yetkisi yoktur. Parlamentodan geçtiği anda onaylarım.
 
İSTANBUL'DAKİ ÇÖP YIĞINLARINI VE SUSUZLUĞU BİLİYORSUNUZ
 
Şu 20 gün çok çalışmamız lazım. Beylikdüzü sandıkları patlatmaya hazır mı? Milletimiz bugüne kadar bize boyumuz, posumuz, kaşımız, gözümüz için oy vermedi. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetlere bakarak bize oy verdi. İstanbul'da büyükşehir belediye başkanlığınızı yaptım. Göreve geldiğimizde İstanbul susuzdu, çöp dağlarından geçilmiyordu. Hava kirliliğini biliyorsunuz, Haliç'i biliyorsunuz. Bunları hallettik mi?
 
SAĞLIKTA HASTANEMİZİN OLMADIĞI İLÇE KALMADI
 
Buralar gecekondu bölgelerdi artık modern bir ilçe haline geldi. 12 yıl Başbakanlık yaptım, 2,5 yıldır da Cumhurbaşkanlığı yaptım. Türkiyemizi muasır medeniyetler seviyesine götürüyoruz. 75 üniversitemiz vardı şu anda 181 üniversitemiz var. Şu anda üniversitesi olmayan ilimiz yok. Eğitimde 270 bin derslik yaptık. Milli bütçenin yüzde 50'sini eğitime ayırdık. Sağlıkta hastanemizin olmadığı ilçe yok. İlçelerde hastane yapıyoruz. Artık helikopter ambulanslarımız var. Jet ambulanslarımız var. Çünkü insan herşeydir. Rahmetli Savaş Ay, o programı yaptı. Malum ana muhalefetin başının SSK genel müdürüyken ne halde olduğunu seyrettiniz değil mi?
 

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Norveç Bir İlke İmza Atmak İstiyor: Gemi Tüneli
 
Hande Erçel 'İçimde İki Kadın Var'
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Başbakan Binali Yıldırım Gündemi Değerlendirdi
Başbakan Binali Yıldırım, medya temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Aklını Fetöcüler Gibi Kiraya Vermiş Gençlik İstemiyoruz'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4. TÜGVA Gençlik Buluşması'nda İstanbul'da konuştu...
Çavuşoğu 29 Mart'ta Rusya'ya gidiyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, 29 Mart'ta Rusya'ya gideceği açıklandı...
Yüksekova'da 1 asker şehit oldu
Hakkari'nin Yüksekova ilçesi İkiyaka dağlarında süren operasyonlar sırasında ...
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Görüşmeleri Bitirirseniz Bizim İşimiz Kolaylaşır'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam cezasının geçmesi durumunda Türkiye ile görüşmeleri ...
Milletin Seçtiği Tek Adam Olmaz
Başbakan Yıldırım, "Ey Kılıçdaroğlu, Binali koltuk meraklısı değil. Memleketim, ...
Erdoğan,Türkiye İçin 16 Nisan Düğün Günüdür, Bayram Günüdür'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Parlamenter demokrasi' diyorlar ya, parlamenter ...
Başbakan Binali Yıldırım 'Said-İ Nursi Yaşasaydı Senin Yanına Sokmazdı'
Bitlis'te vatandaşlara seslenen Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ elebaşının ...
 
 
Ekonomi Bakanlığı'nda Yeni Atama
Ekonomi Bakanlığı Müşavirliğine Sevde Bayazıt Kaçar, Muğla İl Gıda, ...
Türkiye Ziyareti 30 Mart'ta
ABD Dışişleri Bakanlığı, Bakan Tillerson'ın 30 Mart'ta Türkiye'yi ziyaret ...
THY Kabinlerinde Elektronik Cihaz Yasağı Başladı
ABD ve İngiltere'ye yapılan direkt uçuşlarda yolcuların cep telefonlarından ...
Başbakan Yıldırım'Bir Yandan Şeytan Taşlayıp Bir Yandan İş Yaptık'
Başbakan Binali Yıldırım, Isparta'da halka seslenerek, "sizler 27 Mayıs'ın ...
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Turizmin Başkenti  Antalya'da Kar Heyecanı Yaşandı

Turizmin Başkenti Antalya'da Kar Heyecanı Yaşandı

  Hoş Geldin 2022 ,Birlikte Başaracağız.
 
  KKTC 2022 Seçimlerinde Sonuç Ne Olur?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
KKTC 2022 Seçimlerinde Sonuç Ne Olur?
 
Mehmet Kesim
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
Ve Son Söz Seçmende
 
Reşit KESİM
 
 
Hoş Geldin 2022 ,Birlikte Başaracağız.
 
Byturco diyor ki...
   
  Süleyman SOYLU  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya