Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   15/17 °C
 
 
    KKTC'de Meteoroloji Yağmur İçin Uyardı  
 
    CHP İl Başkanı Kamacı : Büyük Şehir İçin 7 Başvuru var  
 
    Ve Beklnenen Oldu. Başkan Uysal Büyükşehir İçin Resmen Bende Varım Dedi  
 
    İçişleri Bakanı Yerlikaya Kafes -16 Operasyonunu Duyurdu  
Özgürgün Gazimağusa'da Sosyal Konut Müjdesi Verdi
Özgürgün Gazimağusa da Sosyal Konut Müjdesi Verdi
 
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa’da miting düzenleyerek milletvekili adaylarını tanıttı.
 
6 Ocak 2018 Cumartesi - 13:42

UBP’den yapılan açıklamaya göre, etkinliğe UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün ile 3. Cumhurbaşkanı, UBP Onursal Başkanı  Derviş Eroğlu da katılarak partililere hitap etti.

UBP Genel Başkan ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, tek başına iktidar yetkisi alarak tüm kesimlerle uyumlu bir şekilde çalışarak ülkenin ihtiyaç duyduğu tüm projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, Maraş’ın Türk yönetiminde açılması fikrini desteklediklerini, yeni dönemde bu konuda ne yapılması gerekiyorsa “tüm girişimleri başlatacaklarını” söyledi.

Özgürgün “Biz yeni dönemde, Anavatanımız Türkiye ile birlikte tüm konuları tek tek ele alıp, Kıbrıs Türk Halkının hak ve çıkarları doğrultusunda yeni yol haritamızı çıkaracağız... Bu yolu da birlikte yürüyeceğiz, birlikte başaracağız” dedi.

Özgürgün, seçim propaganda sürecinde bir süredir bahsettikleri sosyal konut projesinin ilk adımını  Maraş ve Güzelyurt’tan başlatacaklarını da açıkladı.

 ANASTASADİS’E...

Güney’deki başkanlık seçimleri ile yakın bir süreçte yapılan KKTC’deki seçim sürecinin ibret verici pek çok gelişme ve açıklamayı da beraberinde getirdiğine işaret eden Özgürgün, Güney’den Kuzey’e müdahalelerin gelmeye devam ettiğini kaydederek şu ifadeleri kullandı:

 “Anastasiadis Türklere mesajlar göndererek kimlere oy verilmesi gerektiğini açıkça söylemeye başladı... Barış güçlerini destekleyin açıklamaları arka arkaya geliyor. Bu açıklamalar Türkiye’den gelse, Anavatanımızdan gelse ortalığı ayağa kaldıracak olanlar, bu açıklamalar Rum tarafından gelince sus pus bir şekilde kalıyorlar.”

Özgürgün, Rum lider Anastasiadis’e hitaben “Ey Anastasiadis, biz UBP’liler senin canının neler çektiğini çok iyi biliyoruz... Sen masada ortaya konan tüm planlara, tüm önerilere başını emme basma tulumba gibi sallayarak evet diyenlere oy verilmesini istiyorsun... Sen garantilerin kaldırılmasına evet diyecek olanlara oy verilmesini istiyorsun. Sen Türk askerini adada işgalci gören, onun adadan çıkarılması için canla başla mücadele edenlere oy verilmesini istiyorsun... Sen kasalarda saklanan haritalara evet diyeceklere oy verilmesini istiyorsun... Çok beklersin… Sen işine bak. Sen kendi seçimlerine bak” ifadelerini kullandı.

 “BUNLARIN KİMİN TEDRİSATINDAN GEÇTİĞİNİ İYİ BİLİN”

 Özgürgün,  bir sendika başkanının ‘CTP, TDP, HP sendikamızın tedrisatından geçti’ diye açıklamalar yaptığına değinerek, “Peki, kim bu sendika? Anavatan düşmanlığı ve UBP düşmanlığı yapmaktan başka hiçbir şey yapmayan sendika... Ne diyor? Bunlar bizim gibi düşünüyor diyor... Kimin için diyor... CTP için diyor... TDP için diyor... Halkın Partisi için diyor” dedi.

Seçime kimlerin müdahale etmeye başladığını gördüklerini, seçimde Kıbrıs Türk halkının yok oluşa sürükleyecek nasıl bir hükümet modeli istediklerini çok iyi bildiklerini vurgulayan Özgürgün, “Ulusal Birlik Partililer bunu görüyor. Halkımız bunu görüyor, bunu biliyor... Biz bu oyuna gelecek miyiz? Biz oylarımızı bölüp onların istediği bir hükümet modelinin ortaya çıkmasına izin verecek miyiz? Tabii ki gelmeyeceğiz” diye konuştu.

“MARAŞ’IN TÜRK YÖNETİMİNDE AÇILMASINI DESTEKLİYORUZ”

Özgürgün, bir yığın büyük projeyi gündeme taşıdıklarını, hiçbiri ile ilgili Güney’den tek bir yorum gelmediğini ancak ne zaman Karpaz’ı geliştirmekten bahsetseler, ne zaman Güzelyurt’u ansalar  içerideki ortakları ile üzerlerine yürüdüklerini ifade etti.

Özgürgün, “Hazır Maraş’tan söz etmişken buradan tekrar açıkça vurgulamak istiyorum, Maraş’ın Türk yönetiminde açılması fikrini ve projesini destekliyoruz. Bu konuda atılacak her adımın destekçisi olacağımızın ve bu adamın atılması adına gerekli tüm girişimleri yeni dönemde başlatacağımızı buradan sizlere müjdelemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“ANAVATANLA YENİ YOL HARİTASI”

Özgürgün “Biz yeni dönemde, Anavatanımız Türkiye ile birlikte tüm konuları tek tek ele alıp, Kıbrıs Türk Halkının hak ve çıkarları doğrultusunda yeni yol haritamızı çıkaracağız. Bu yolu da birlikte yürüyeceğiz”  dedi.

Derdi Türkiye düşmanlığı yapmaktan, halkı mutsuzluğa iterek önüne konan her plana “evet” diyecek noktaya getirmekten başka bir şey olmadığını ileri sürdüğü  CTP’nin ne zaman iktidara gelse ülkeyi toparlamalarının yıllar aldığını anlatan  Özgürgün, “93’te 2003’te ve nihayet 2013’te geldiler… Ne olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Yakıp, yıktılar, ülkeyi ateşe verdiler. Bir daha ülkenin vakit kaybetmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Çiftçiye, hayvancıya, esnafa, iş adamına, üreticiye, milyonlarca lira borcu olan bir hükümeti devraldıklarını anlatan Özgürgün, ülkeyi 16 ayda düzlüğe çıkardıklarını, parti meclisi kaoslarından taksitle maaş krizlerine kadar her şeyi yaşadıklarını söyledi.

Diğer yandan, mazot alamayacak duruma gelmiş bir Elektrik Kurumu, diz çökmüş kamu bankaları, sıkıntılar içerisinde bir Toprak Ürünleri Kurumu, borç almadan maaş ödeyemez durumda bir Sosyal Sigortalar’ı da bugün  mucize niteliğinde sayılabilecek bir noktaya taşıdıklarını ifade eden Özgürgün, deneyimli kadroları ile hemen kolları sıvadıklarını, önce Anavatanla sarsılan ilişkileri ve güveni tesis ettiklerini kaydetti.

Özgürgün konuşmasında,  “Sadece 25 gün içerisinde 3 maaş ödedik. Buna rağmen maliyede hala paramız var. Başka ne yaptık? Yaklaşık 300 milyon TL’lik iç borç ödemesi yaptık.  Devlette alacağı olan, artık bu alacaklar yüzünden batma noktasına gelmiş iş dünyasını rahatlattık. Yatırımlar arttı, ekonomi canlandı, iş dünyası nefes aldı. Bunları nasıl yaptık. Çok basit... Çünkü İktidar bizim işimiz. Onlar erteler biz öderiz, onlar batırır biz kurtarırız” dedi.

Elektriği üçte bir oranında ucuzlatacaklarını ifade eden Özgürgün “Sadece bu yılın değil, yüzyılın projesine bile hayır diyen  vizyonsuzların eline yeni dönemde elektrik projesini de bırakmayacaklarını” kaydetti.

Hükümete geldikleri günden bugüne  halkın  yüzünün güldüğünü belirten Özgürgün,  “Biz UBP’yiz... İktidar bizim işimiz. Bizim işimiz halkın yüzünü güldürmek. Halkı refah içinde yaşatmak. Ülkeyi kalkındırmak... Bizim işimiz, ağlamak sızlamak değil... Bizim işimiz çareler bulmak... Kaynak yaratmak. Onlar üzer, biz yüzleri güldürürüz. Onlar konuşur, biz yaparız” şeklinde konuştu.

Yıllık 11 buçuk milyar olan milli geliri 2020 yılı sonuna kadar iki katına çıkararak 22 milyar seviyelerine ulaştıracaklarının, bununla birlikte kişi başına düşen milli geliri de Anavatan Türkiye’nin de koymuş  olduğu hedef doğrultusunda 25 bin dolar seviyelerine ulaştırma konusunda kararlı olduklarının altını çizen Özgürgün, bir milyon seviyesindeki turist sayısını 2 milyona; yatak kapasitesini de 30 bin seviyelerine çıkararak turizm gelirlerini iki katına çıkarmayı hedeflediklerini anlattı ve yeni dönemde turizmi çeşitlendirerek tüm kesimlerin turizm gelirlerinden eşit oranda pay almalarını sağlayacaklarını söyledi.

“ŞEHİR HASTANELERİ”

Özgürgün “Anavatanımızla el ele, Karpaz Hastanesi'ni de, Güzelyurt Hastanesi’ni de, Lefkoşa Hastanesi’ni de, Cengiz Topel Hastanesi’ni de, Girne Hastanesi’ni de yeni dönemde biz tamamlayacağız. Bunlar 4 değil 5 taraflarından çatlayacaklar. Sözümüz söz, yeni dönemde şehir hastanelerini, 5 hastaneyi de biz yapacağız. Bunlar hiçbir şey yapamaz... Bunlar konuşur, işi yine biz yaparız” dedi.

Özgürgün, seçim propaganda sürecinde bir süredir bahsettikleri sosyal konut projesinde  ilk adımı Maraş ve Güzelyurt’tan başlatacaklarını da şu sözlerle açıkladı:

“Bu ülkede yeni dönemde de sosyal konut projelerini hayata geçiriyoruz. Maraş toplantımızda bunun zaten sözünü vermiştim. İlk sosyal konut projelerini Maraş ve Güzelyurt’tan başlatacağız... Gençlerimiz kira öder gibi konut sahibi olacak, gençlerimiz yuva sahibi olacak, doğup büyüdükleri yerlerde kök salacaklar, bölgeleri gelişecek, ülkemiz gelişecek... Onlar konuşacak, biz yapacağız. Biz yapacağız, onlar kuduracak.”

 EROĞLU

 3. Cumhurbaşkanı, UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu da, UBP’nin iktidar olmak zorunda olduğunu, çünkü ülkedeki her eserin altında imzası olduğunu vurgulayarak “UBP’nin iktidar olacağına inanıyoruz ve sandıklardan çıkacağız. UBP bu zaferlere alışkındır bu pazar günü de bunu kutlayacağız” dedi.

İktidar için proje ve program gerektiğini, bunun da UBP’de olduğunu ifade eden Eroğlu, “Bu işin şakası yok; şaka edecek zaman da yok. Pazar sabahı evden bayramlık elbiselerinizle çıkınız. Çünkü akşamında bayram var.  Sandıkta bir olalım, bir yumruk gibi olalım ve tek basına iktidarı gerçekleştirelim… Zafer UBP’nin ve KKTC’nindir” diye konuştu.

Seçimlerde katılım oranının yüksek olmasının önemine işaret eden  Eroğlu  UBP’nin daima iktidara sandıklarda yüksek katılım oranları ile geldiğini, bu nedenle herkesi sandığa davet ettiğini, büyük ve güçlü partilerin iktidara mühürle taşındıklarını kaydetti.

Eroğlu, “Memleketin her noktasına çivi çaktık yapılması gerekeni yaptık hayat devam ediyor işte yeni arkadaşlarım sizlerden yetki istiyor” dedi.

Güney Kıbrıs’ın da seçim atmosferinde olduğuna dikkat çeken Eroğlu, seçimlerin ardından dış dünyanın yeniden  Kıbrıs Türk halkının üzerine geleceğini, 7 Ocak’ın bu anlamda da önemli olduğunu ifade ederek, “Bize düşen görev bu devlete sahip çıkmaktır o yüzden UBP iktidar olmak mecburiyetindedir” diye konuştu. 

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
TDP Adayları Daire Ziyaretlerinde Bulundu
 
KKTC'de Seçim Heyecanı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
TDP Adayları Daire Ziyaretlerinde Bulundu
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) milletvekili adayları, seçim çalışmaları ...
Yeni Kıbrıs Partisi'nden Boykot Çağrısı
Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), seçimi boykot etme çağrısında bulundu ve alternatif ...
UBP'den İskele'de Gövde Gösterisi
Ulusal Birlik Partisi (UBP) İskele’de miting düzenledi ve milletvekili adaylarını tanıttı.
Erhürman: Haksız ve Keyfi Yurttaşlık Dağıtmaya Son Vereceğiz
Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman bazı gazeteci ve ...
 
 
Özgürgün Erhürman'ın Eleştirilerine Cevap Verdi
Ulusal Birlik Partisi (UBP), Değirmenlik Spor Kulübü Lokali’nde etkinlik ...
Demokrat Parti'de Yeni Yıl Kutlaması
Demokrat Parti (DP), yeni yıl kutlaması yaptı.
MDP Lefke ve Güzelyurt Bölgesinde Ziyaretlerde Bulundu
Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) milletvekili adayları, dün Genel Başkan ...
Özersay İskele'de Ziyaretlerde Bulundu
Halkın Partisi Başkanı Kudret Özersay ve milletvekili adayları bugün İskele ...
 
 
Özgürgün Partisinin Maraş Mitinginde Konuştu
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Hüseyin Özgürgün, ...
DP İskele'de Aday Tanıtım Gecesi Düzenledi
Demokrat Parti Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar ...
UBP Milletvekili Adayları Maraş'ı Ziyaret Etti
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Adayları Gazimağusa -Maraş’ı ziyaret etti.
TDP Heyeti KAMU-SEN'i Ziyaret Etti
Toplumcu Demokrasi Partisi'nden bir heyet KAMU-SEN'i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Ve Beklnenen Oldu. Başkan Uysal Büyükşehir İçin Resmen Bende Varım Dedi

Ve Beklnenen Oldu. Başkan Uysal Büyükşehir İçin Resmen Bende Varım Dedi

  Nice Yüzyıllara Türkiyem
 
  Sen Çok Yaşa Türkiye Cumhuriyeti Devletim
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Sen Çok Yaşa Türkiye Cumhuriyeti Devletim
 
Mehmet Kesim
 
 
Özeleştiri Zamanı Geldi
 
Prof.Dr.Ata Atun
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
Nice Yüzyıllara Türkiyem
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya