Türkçe En İyi İnternet Gazetesi
Günün Haberleri Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Künye İletişim Son Dakika Ekle RSS
 
 
ANA SAYFA ANTALYA KKTC TÜRKİYE DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ
ANTALYA   22/27 °C
 
 
    Cumhurbaşkanı Tatar :Kıbrıs Türk halkı her zaman Atatürk’ün yolunda yürüdü  
 
    Tansiyon Hastalığında Suçlu Gen Deyil Yaşam Şekli  
 
    KKTC'de 19 Mayıs Coşkusu  
 
    Antalya’yı 19 Mayıs coşkusu sardı  
Erdoğan :“Türkiye’yi Cumhuriyetimizin 100. yılına gururla taşıyacağız”
Erdoğan :“Türkiye’yi Cumhuriyetimizin 100. yılına gururla taşıyacağız”
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İstanbul’da Beykoz ve Sarıyer ilçe mitinglerine katıldı.
 
30 Mart 2019 Cumartesi - 00:37

İstanbul’da Beykoz ve Sarıyer ilçe mitinglerini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beykoz mitinginde yaptığı konuşmada, “Biz yaptıklarımızla konuşuyoruz. Önümüzdeki 4,5 yıllık icraat dönemini en verimli biçimde kullanacak ve Türkiye'mizi, Cumhuriyetimizin 100. yılına gururla taşıyacağız” dedi.
elediye Meydanı’nda düzenlenen mitingde Beykozlularla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Mitingdeki coşkunun kendisine büyük bir umut aşıladığını, vatandaşla arasındaki muhabbet ve dayanışmanın şimdiden birilerinin dizlerini titrettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sabah-akşam güya anket açıklıyoruz diyerek millete psikolojik operasyon çekenlerin şimdiden yürekleri hopluyor. Anket burada, gerçek anket pazar günü sandıkta. Beykoz tüm İstanbul’la beraber inşallah yeni bir rekora imza atmak için sabırsızlanıyor” diye konuştu.
Beykozluların, bölücü örgütün uzantılarıyla ittifak kuranlara ders vermek için pazar gününü beklediğini, İstiklal Marşı’nı okumayacak kadar bu milletin değerlerinden kopuk marjinallere hadlerini bildirmek için 31 Mart’ı adeta iple çektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beykoz’da bugünkü 7. ilçe mitingine katıldığını, 16 Şubat’tan bu yana sadece İstanbul’da 21 ilçede, Türkiye genelinde ise 59 ilde miting yaptığını hatırlattı.
“KİMSEYİ DIŞLAMADAN MİLLETİMİZİN TÜM FERTLERİYLE KUCAKLAŞTIK”
Kimseyi dışlamadan, hiç kimseyi ayırmadan milletin tüm fertleriyle kucaklaşıp hasret giderdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “50 gün boyunca muhalefetin yaptığı gibi meydanları iftira kürsüsüne çevirmedik, sadece eserlerimizi anlattık, devam eden projelerimizin hangi aşamada olduğunu, ne zaman biteceklerini insanlarımıza izah ettik. Vatandaşlarımızın bizden beklentilerini taleplerini, şikâyetlerini de tek tek not ettik. Eksikleri, hataları bizzat sahada, yerinde tespit etme imkânı bulduk. İnşallah gelecek 4,5 yıllık dönemde tüm bu meselelerin üzerine gideceğiz. Ekonomiden ticarete, siyasetten yatırımlara kadar yaşanan tüm aksaklıkları, problemleri çözmeye çalışacağız.”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı’nın ekonomi ile ilgili vaatlerine işaret ederek, “Biz yerel seçim yapıyoruz, yerel seçimde sen hangi ekonomiyi çözeceksin? Sende ekonominin hangi anahtarı var? Sen yerel seçimde önce bir defa personelinin maaşını nasıl ödeyeceksin, onu konuş” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonominin yönetiminde Cumhurbaşkanı olarak kendisinin ve kabinesinin olduğunu hatırlattı ve vatandaşlardan halkı aldatmak isteyen cahillere pazar günü ders vermelerini istedi.
“TÜRKİYE’NİN YÜKSELİŞİNİ HİÇBİR GÜÇ ENGELLEYEMEZ”
Genel Müdürlüğü döneminde SSK’yı batırmış birisi olarak değil Türkiye’yi son 17 yılda 3,5 kat büyütmüş bir siyasetçi ve devlet adamı olarak, CHP’nin başındaki kişi gibi 9 yılda 9 seçim kaybetmiş birisi olarak değil milletin desteğiyle 17 yılda 14 seçim zaferi yaşamış bir siyasetçi olarak konuştuğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları ekledi: “Şayet siz 31 Mart’ta iradenize yine güçlü bir şekilde sahip çıkarsanız, inanın bizim önümüzü kimse kesemez. Siz 31 Mart’ta demokrasiye sahip çıkarsanız, Türkiye’nin yükselişini hiçbir güç engelleyemez. Siz 31 Mart’ta kardeşliğinize leke sürdürmezseniz, evvel Allah hiç kimse bu millete operasyon çekemez. Siz bölücülerle ittifak kuranlara sandıkta dur derseniz, Kandil’in piyonları bu şehre, bu ülkeye asla musallat olamaz.”
Bölücü terör örgütünün güdümündeki partinin hem yönetiminde hem belediyelerinde biri resmî, biri gayri resmî olmak üzere görev yapan başkanlarının olduğunu, asıl patronlarının ise Kandil’de olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu partinin, Kürt kökenli vatandaşları istismar ettiğini, belediye başkanlığını kazandıkları şehirlerde halka götürdükleri en ufak bir hizmetin olmadığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizden elini vicdanına koyup son 25 yılda İstanbul’a, son 17 yılda Türkiye’ye yapılan hizmetlerin ışığında oylarını kullanmasını istiyorum. Bilhassa Kürt kardeşlerimden oylarını çantada keklik görüp sağa-sola pazarlayan köksüzlere esaslı bir ders vermelerini istiyorum” şeklinde konuştu.
“4,5 YILLIK İCRAAT DÖNEMİNİ EN VERİMLİ BİÇİMDE KULLANACAĞIZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  CHP’nin Osman Gazi Köprüsü’nden Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne, Marmaray’dan Avrasya Tüneli’ne kadar İstanbul’a kazandırdıkları bütün büyük projelere karşı çıktığını hatırlattı ve şunları kaydetti: “Onun için 31 Mart laf cambazlıklarıyla ülkemizin geleceğine ipotek koyma aracı hâline getirmeye çalışanlara karşı hepimiz dikkatli olmalıyız. Kendi aramızda ne meselemiz, ne sıkıntımız varsa inşallah hepsini de 31 Mart’tan sonra zaten hallederiz. Önümüzdeki 4,5 yıllık icraat dönemini en verimli biçimde kullanacak ve Türkiye’mizi Cumhuriyetimizin 100. yılına gururla taşıyacağız.”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için ilçe halkından İstanbul Büyükşehir adayı Binali Yıldırım’a ve Beykoz adayı Murat Aydın’a sahip çıkmalarını ve her iki adaya da Beykoz’dan çok güçlü bir destek beklediğini söyledi.
Konuşmasının ardından, günün 8. ve son mitingi için, İstanbul Boğazı’ndan Sarıyer’e tekneyle geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstinye Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.
Yarın İstanbul’un 6 ilçesinde daha mitinge katılarak 8 Şubat’ta Sivas’tan başladığı ve 59 ili ve 27 ilçeyi kapsayan seçim çalışmalarını nihayete erdireceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazar günü de hep birlikte artık milletimizin takdirini bekleyeceğiz. Bazıları anketler yapıyor, hiç kafanızı takmayın, gerçek anket pazar günü, sandıklarda göreceğiz, milletimizin takdiri neyse mesele budur” dedi.
Bugüne kadar milletin iradesinin üstünde biz hiçbir irade tanımadıklarını, milletin desteği ve duası haricinde hiçbir desteğe ihtiyaç duymadıklarını, sırtını millete ve Allah’a dayadıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “3-5 oy uğruna bölücülerle kirli, kanlı pazarlıklar yapma zilletine düşmedik. İstiklal Marşımızı okumaktan dahi hicap duyan vatansızları bırakın belediye başkan adayı göstermeyi, kapımıza dahi yaklaştırmadık” dedi.
“CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN BÜYÜK DEMOKRASİ VE KALKINMA HAMLESİ BİZE NASİP OLDU”
CHP’nin Adalar belediye başkan adayının, parti genel başkanın da katıldığı toplantıda İstiklal Marşı’nı okumadığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ey Adalar’da oturan benim sevgili vatandaşlarım, siz İstiklal Marşı’mızı dahi okumayan bu adamları mı belediye başkanı seçeceksiniz?” sözleriyle seslendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP liderinin, Almanya’da terör örgütünün paçavrasını Federal Parlamentoda çıkıp gösteren bir terör örgütü destekçisiyle yan yana resim verdiğine dikkat çekerek, “Kimin ne dediğine değil, daima milletimizin bize ne söylediğine, bize nasıl bir istikamet çizdiğine baktık” diye ekledi.
Türkiye’nin son 17 yılının, aynı zamanda rekorlar, başarılar dönemi olduğunu belirterek, bu dönemde Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim ve Osman Gazi Köprüleri gibi gurur abidelerini Türkiye’ye kazandırdıklarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük demokrasi ve kalkınma hamlesini hayata geçirmenin de yine kendi hükûmetlerine nasip olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Kardeşlerim; kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye’nin bağımsızlığına kastedenler, 31 Mart sonrasında ya daha pervasızlaşacaklar ya da millî iradenin karşısında mum gibi olacaklar, Cumhur İttifakı karşısında mum gibi olacaklar. Türkiye’nin güçlenmesini hazmedemeyenler, 31 Mart sonrasında ya daha da azgınlaşacaklar ya da kendilerine çekidüzen verecekler. Son 4 yıldır kıpırdayamaz hâle getirdiğimiz bölücüler ya zafer sarhoşluğuna kapılacaklar ya da bir daha asla unutmayacakları bir yenilgi yaşayacaklar. 31 Mart akşamında ya Kandil’deki terör ağalarını sevindireceğiz ya da Türkiye’ye umut bağlayan mazlum ve mağdurları sevindireceğiz. 31 Mart akşamında ya Pesilvanya’daki şarlatanı umutlandıracağız ya da 15 Temmuz kahramanlarının umutlarını şad edeceğiz.”
Bölücü terör örgütünün güdümündeki parti eş başkanının; Millet İttifakı’nın Ankara ve İstanbul Büyükşehir adaylarının verecekleri destekle seçileceği yönündeki açıklamasının video kaydını meydandaki ekrandan vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi ben buradan soruyorum, seçimden sonra bu parti şayet kazanırsa, CHP’nin İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerine eş başkanlar atayacak mı? Eğer öyleyse bunların kim olduğunu bilmek bu şehirde yaşayan insanların hakkı değil mi?” ifadelerini kullandı.
“82 MİLYONUN HER BİR FERDİNE AYNI KALİTEDE HİZMET VERDİK”
Kendilerinin; CHP gibi istismar siyaseti değil, hizmet siyaseti, eser siyaseti yaptıklarını, oy versin, vermesin tüm il ve ilçelere 82 milyonun her bir ferdine aynı kalitede hizmet verdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,  meydandaki ekrandan, İstanbul’da gerçekleştirdikleri belli başlı büyük yatırım ve hizmetleri anlatan tanıtım videosunu izletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yatırım ve hizmetlerin, yapacakları değil, yaptıkları yatırım ve hizmetler olduğunu hatırlatarak, “Bunlardan Bay Kemal’in haberi yok, gözü var görmez, kulağı var duymaz, ağzı var konuşmaz, kalbi mühürlü kalbi” değerlendirmesinde bulundu.
CHP’nin 3ç ve 3y ile; çöp, çukur, çamur, yokluk, yolsuzluk ve yasaklar ile anıldığını, 1994 öncesinde İstanbul’u susuzluğa, çöp dağlarına ve hava kirliliğine mahkum ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan,  aynı parti liderinin bugün utanmadan, sıkılmadan “17 yılda ne yaptınız” diye sorduğunu söyledi.
İlgili siyasi parti liderinin, ne İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkan adayı, ne de Türkiye’ye Cumhurbaşkanı adayı olmadığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Niye? Korkuyor, böyle bir şeye girmez. Çünkü onun tek şeyi şu anda oturduğu koltuğu kaybetmemek. Çünkü delegasyonu da kendi ayarlıyor, onun için orayı kaptırmaz, koltuğu kaptırmaz, orada sağlamda. Şimdi pazar günü yapılacak seçim onu koltuğundan da edebilir ha, onu söyleyeyim, onun için iyi yüklenmemiz lazım” sözlerine yer verdi.
Sarıyer’de pek çok projenin hayata geçtiğine işaret ederek, bunlardan en önemlisinin imar değişikliği olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin “size tapu dağıtacağız” vaadine aldanmamaları tavsiyesinde bulunarak, sorunu çözecek kurumun belediye değil, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Tapu Kadastro Müdürlüğü olduğunu hatırlattı.
SARIYER’DE YAPILAN YATIRIMLAR
Son 17 yılda Sarıyer’de eğitimde bin 426 derslikli 161 okul inşa ederek ve ilçedeki okullara 2 bin 770 öğretmen ataması yaparak, derslik başına düşen öğrenci sayısını ilköğretimde 37’den 19’a düşürdüklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlıkta 350 yataklı Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’yle birlikte üç sağlık tesisini ilçeye kazandırdıklarını kaydetti.
TOKİ vasıtasıyla ilçede 1685 konut projesini hayata geçirdiklerini, Yenikapı Hacıosman Metro Hattında Seyrantepe Stat, İTÜ Ayazağa, Atatürk Oto Sanayi, Darüşşafaka ve Hacıosman istasyonlarını açtıklarını, Levent Rumeli Hisarüstü metro hattını hizmete sunduklarını, ilçede 13 adet köprü ve kavşak ile bağlantı yollarını tamamladıklarını, Sarıyer-Çayırbaşı Karayolu Tüneli ve bağlantı yollarını açtıklarını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tekne Park Projesini Sarıyer’de hayata geçirdiklerini, İstinye-Çubuklu arası arabalı vapur hattını hizmete aldıklarını, Cumhuriyet Parkı dahil olmak üzere 21 yeni park yaptıklarını ve Sarıyer’e 6 yeni spor tesisi kazandırdıkların ifade etti.
Yeni dönemde Rumeli Feneri, Balıkçı Köyü ve Garipçe Köyü balıkçı barınağına modern usul ve imkânlarla balıkçıların ürünlerini satabileceği bir pazar kuracaklarını, yaklaşık 13 milyon metrekarelik Rumeli Feneri Balıkçı Köyü’nü yeniden düzenleyeceklerini, Garipçe Köyünde balıkçılar için barınaklar ve yeni bir rıhtım inşa edeceklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca  Sarıyer’in trafiğini 4 yeni tünel ile rahatlatacaklarını, 6 bin 600 araç kapasiteli 24 otopark yapacaklarını, ilçede 61 kilometrelik bisiklet yolu inşa edeceklerini, İstanbul Yeşil Ağ Projesi’ne iki yeşil koridorla Sarıyer’in de katılacağını, içinde botanik bahçesi, konferans salonu ve çeşitli sosyal tesislerin olacağı tabiat bilimleri bahçesini Sarıyer’e kazandıracaklarını müjdeledi.
Sarıyer’de gerçekleştirdiklerinin yanı sıra, yapımı devam eden ve proje aşamasında olan diğer yatırım ve hizmetlerden de örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Büyükşehir ve Sarıyer adaylarını içe halkına emanet ettiğini belirterek her iki adaya da seçimde destek istedi.

Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Deniz Otobüsü Yaz Tarifesine1 Nisan'da geçiyor
 
Başkan Türel Anlattı 'O Ses Kaydı FETÖ İmalatı
 
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR     Onay bekleyen yorum yok.
 

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
 
 
 
   
 
Bu haber henüz yorumlanmamış...

 
DİĞER HABERLER
 
Erdoğan :“2023 hedeflerimize çok daha büyük inanç ve azimle bağlıyız”
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart ...
Erdoğan : Bu Miileti Sindiremeyecekler
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi ...
Erdoğan : “Bizi terör örgütleriyle terbiye etmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi ...
MGK Toplantısı Sonrası İç ve Dış Güvenlik Açıklaması
MGK Bildirisi: “Fırat’ın doğusu terör örgütlerinden temizlenmeden bölgede ...
 
 
Erdoğan, Çanakkale Şehitler Abidesi’ndeki törene katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Büyük Samsunlular Buluşmasında Önemli Mesajlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu ...
Erdoğan :“Türkiye, iyiliğin sesi olmuştur”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı’nın “5. Uluslararası ...
Erdoğan :“Gelin, Türkiye’yi dünyanın zirvesine taşımayı sürdürelim.''
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart ...
 
 
Erdoğan!dan "Türkiye dimdik ayakta '' Mesajı
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart ...
Erdoğan Memleketi Güneysu'da
Artvin’de katıldığı toplu açılış töreninin ardından memleketi Rize’nin ...
Çad Cumhurbaşkanı Deby Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyareti vesilesiyle Türkiye’de ...
TBMM'nin yeni Başkanı AK Parti Milletvekili Mustafa Şentop oldu
TBMM yeni Başkanı AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop oldu.
 
 
  GÜNÜN MANŞETLERİ
Cumhurbaşkanı Tatar :Kıbrıs Türk halkı her zaman Atatürk’ün yolunda yürüdü

Cumhurbaşkanı Tatar :Kıbrıs Türk halkı her zaman Atatürk’ün yolunda yürüdü

  ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
  Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
  ÇOK OKUNANLAR
www.buyukantalya.com
  YAZARLAR
 
 
Siz Antalya'yı HAK Ediyor Musunuz ?
 
Mehmet Kesim
 
 
Otur Oturduğun Yerde!
 
Prof.Dr.Ata Atun
 
 
İnsanlık Hali
 
Hüseyin Kaya
 
 
KKTC'DE YEREL SEÇİM HEYECANI
 
Reşit KESİM
 
 
ANTALYA,Mehmet Kesim'in SİZ ANTALYAYI HAK EDİYOR MUSUNUZ ? Köşe yazısını Konuşuyor
 
Byturco diyor ki...
   
  Alkışlar Turgül Tomgüsehan İçin  
   
  Yılmaz Erdoğan  
  FOTO GALERİ
Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

Güzeller Güzeli Rus Spor Spikeri, Sosyal Medyaya Damga Vuruyor

magazinekibi
   
  BONNE VIE Dergisi  
   
  ​Mehmet Akif Alakurt  
  ÇOK YORUMLANANLAR
 
  Bak Sen Sıla'ya!
  FACEBOOK'TA BYTURCO
  TWITTER'DA BYTURCO
  ANKET
     
 
Düzenli Olarak Spor Yapabiliyor Musunuz?

Evet
Hayır

Sonuçlar Anket arşivi
 
     
 
 
 
  •Künye
  •İletişim
  •Reklam
  •Sitene EKle
 
 
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya
  •Spor
  •Özel Röportaj
 
 
  •Siyasiler
  •Yaşam
  •Çeşitli
 
 
  •Spor
  •Magazin
  •Antalya
  •KKTC
  •Türkiye
  •Dünya